ביום ראשון: הסדרת חוות גלעד

שר הביטחון מבטיח שהצעת ההחלטה בנושא תאושר בישיבת הממשלה הקרובה. כזכור, ראש הממשלה דחה פעמיים את העלאת אישור היישוב.

חזקי ברוך , ט"ו בשבט תשע"ח

חוות גלעד
חוות גלעד
צילום: פלאש 90

שר הביטחון אביגדור ליברמן מצהיר הערב (רביעי) כי אישור חוות גלעד יתבצע בישיבת הממשלה הקרובה.

"הבטחנו והצעת המחליטים להסדרת המאחז חוות גלעד, כישוב מן המניין, תובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב", כתב ליברמן בחשבון הטוויטר שלו.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר בתגובה, "זה רגע מרגש. לנו לתושבי חוות גלעד למשפחת שבח היקרה ולמדינת. ישראל כולה. בע"ה בקרוב מאד נוכל לברך 'מציב גבול אלמנה' על ההכרה הרשמית של מדינת ישראל ביישוב חוות גלעד".

"אני רוצה להודות לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל שרי הממשלה על חיזוק ההתיישבות, ועל המנהיגות הציונית. זהו צעד ציוני וערכי נכון ומענה אמיתי וראוי לטרור. ידעו המרצחים ואויבי ישראל, כי לא רק שלא יצליחו להחליש את אחיזתינו בארצנו על ידי הטרור הנפשע, אלא להיפך: עם ישראל חי לנצח נצחים", דברי דגן.

כזכור, ראש הממשלה דחה מסיבות 'מדיניות' פעמיים את העלאת אישור היישוב בישיבות הממשלה בשבועיים האחרונים.

ביום ראשון פקעה סבלונתם של כמה משרי הליכוד, והם העלו את הנושא בישיבתם השבועית עם ראש הממשלה. נתניהו טען בתגובה כי העיכוב בהעלאת נושא חוות גלעד בממשלה נוצר מטעמים טקטיים וכי הנושא יעלה בשבוע הבא בתיאום עם יוזם הצעת המחליטים, שר הביטחון ליברמן.

נתניהו הוסיף ואמר לשרים כי מי שמבקרים את העיכוב בהחלטה יודעים שהנושא יעלה בשבוע הבא והם עושים זאת רק בניסיון להציג זאת בהמשך כהישג שלהם.

תושבי חוות גלעד הביעו אכזבה מהעובדה שהמהלך אינו מתקדם בניגוד להבטחת נתניהו. "זה פשוט לא ייאמן", אמר איתי זר שהקים את חוות גלעד לפני 15 שנים. ''היו כאן כמעט כל שרי הממשלה, הבטיחו שיפעלו לטובת העניין. יש הצעת מחליטים של שר הביטחון על השולחן. התחושות בחווה לאור גרירת הרגליים קשות מאוד.

"אני קורא לראש הממשלה לאשר מיידית את חוות גלעד", אמר זר והעביר מסר לנתניהו, ''קול דמי אחיך זועקים אליך מן האדמה. צריכה להיות תשובה לרצח הזה, צריכה להיות תשובה לטרור ולכאב. זו התשובה שאנחנו מבקשים".