ארדן בולם את הרשות הפלסטינית

השר ארדן הורה על הארכת הצו המונע את פעילות של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים בעקבות ניסיונות הפלסטינים להגברת הפעילות באזור.

עדו בן פורת , ט"ז בשבט תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: הלל מאיר/TPS

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן האריך היום (חמישי) את תוקף הצו המגביל את פעילותו של המוסד "אוריינט האוס" ומוסדות נוספים במזרח ירושלים בעקבות השתייכותם לרשות הפלסטינית.

הצו עליו חתם השר ארדן מגביל את פעילותו של "אוריינט האוס" וכן מוסדות נוספים במזרח העיר: "לשכת המסחר המזרח ירושלמית", "המועצה העליונה לתעשיית התיירות הערבית", "המרכז למחקרים פלסטינים (מאד"א)", "מועדון האסיר הפלסטיני" ו-"המשרד למחקרים חברתיים וסטטיסטיים".

לאחר הצהרת טראמפ, הפלסטינים הגבירו את מאמציהם להתבסס במזרח ירושלים והרשות הפלסטינית העבירה כספים לגורמים מטעמה במזרח העיר. הרש"פ עדיין רואה ב"אוריינט האוס" כנקודת שליטה שלה במזרח ירושלים.

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

השר ארדן אמר כי "המאבק על ריבונותנו בכל חלקי ירושלים נמשך כל העת. הרשות הפלסטינית מנסה לערער את ריבונותה של ישראל בבירתנו באפן עקבי, אני לא אאפשר זאת. כל ניסיון של הרש"פ להשיג דריסת רגל בשטח מדינת ישראל ייעצר באופן מידי".