טרור מושתק ברמלה: "תחושת חוסר אונים"

מספר כלי רכב של יהודים נופצו והושחתו בידי אלמונים. "מדובר בצעירים ערבים ולא בפעם הראשונה".

שמעון כהן , י"ט בשבט תשע"ח

לא בפעם הראשונה
לא בפעם הראשונה
צילום: דוד

קבוצת פורעים, ככל הנראה ערבים, ביצעה מעשי ונדליזם והשחתה במספר כלי רכב של יהודים בליל השבת האחרונה בעיר רמלה.

דוד, שרכבו בין כלי הרכב שעברו את מתקפת הוונדליזם הזו, סיפר על כך ביומן ערוץ 7.

"הגענו ביום שישי לקראת שבת לקרובי משפחה. בליל שבת צעירים ערבים ניפצו את הרכב, את המראות של הרכב וגרמו נזק רב לכלי רכב נוספים. מדובר בשלושה רכבים של יהודים שחנו אחד ליד השני ומתוך רצון לבצע וונדליזם הם ניזוקו".

דוד מציין שבמקרה זה לא ראו את המפגעים, אך מדובר באירוע שאירע כבר בעבר, כאשר התארח אצל קרובי משפחתו בעיר. באירוע הקודם צפו הנפגעים במצלמות המתעדות את האירוע, ולדבריו ניתן היה לזהות גם את פניהם של מבצעי ההשחתה וההרס, ואולם "לצערי התיק נסגר מחוסר ראיות. השאלה גדולה כי יש תיעוד אבל המשטרה בחרה שלא לחקור".

לפי שעה נפגעי המעשים בערב השבת האחרונה לא פנו למשטרה. בכוונתם לעשות זאת היום (ראשון) ובמרוכז. לדבריו משיחות עם התושבים עולה כי קיימת תחושה קשה בתקופה האחרונה, המצב שם התערער. הדו קיום שמיוחס לרמלה מתנפץ. "זה מתחיל בנהיגה מאוד פרועה ומסכנת חיים, גניבות רכב, הצקות והטרדות ליהודים ברחוב. בשבוע שעבר פורסם על ילדות בנות 9 ו-10 שהוטרדו על ידי צעירים ערבים. הוגשה על העניין הזה תלונה במשטרה.

''יש תחושה קשה של חוסר אונים, במיוחד כשעל פי ההרגשה המשטרה לא עושה מספיק כדי לעצור את התופעות האלה, ולהחזיר את השקט והביטחון לתושבי רמלה".

ואולי יש סיבה להבלגה המשטרתית היחסית שאולי מבקשת למנוע התססה שמי שישלם את המחיר הם תושביה היהודיים של העיר? דוד אינו מקבל את הגישה הזו מכל וכל. "זו מחשבה מוטעית מעיקרה, כי כשצעיר מחליט לעשות מעשה הוא חייב לדעת שיש לזה מחיר, כולל כל צעד שהמשטרה יכולה לבצע. רמלה אינה שונה מכל מקום אחר במדינה. מי שפוגע ומפגע צריך לבוא על עונשו, לשלם לניזוקים ואם צריך אז גם לשבת במאסר. ככל שהמשטרה תיקח יותר את החוק ותקיים אותו, המצב יהיה שקט יותר".

באשר לתחושת התושבים אודות עצם נוכחותם בעיר הוא אומר: "אין ספק שהתחושה הראשונית קשה, אבל גם אם יש בלב פחד כלשהו, בכך אנחנו נמדדים, והמקרה הזה יחזק אותנו ויתן לכל יהודי רמלה רצון להתפתח לפתח, ולצרף עוד יהודים לרמלה כדי לתת לעיר את מה שמגיע לה".

באשר לו עצמו הוא מבהיר שאינו חושש לחזור לעיר. "הפוך, בעזרת ה' נמשיך ונגיע לרמלה לחזק ולהנות מהשהות ברמלה עם כל קרובי משפחתנו שם".

וונדליזם לאומני?
צילום: דוד