אריאל לרמטכ''ל:
למה דובר צה"ל עסוק בלהט"בים ונשים?

שר החקלאות מתח ביקורת על דובר צה"ל שלטענתו מקדם כתבות בנושאי השוויון המגדרי בצבא. איזנקוט השיב: ''המטרה היא לנצח במלחמה''.

ערוץ 7 , י"ט בשבט תשע"ח

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החקלאות אורי אריאל מתח הבוקר (ראשון) ביקורת על דובר צה"ל, על כך שלטענתו מקדם יתר על המידה פרסומים בתקשורת הנוגעים לשילוב נשים ולהט''בים בצה"ל, כך פורסם לראשונה בחדשות עשר.

אריאל פנה לרמטכ''ל איזנקוט במהלך ישיבת הממשלה, אמר כי הוא מביע בו אמון מלא ושאל "למה דובר צה"ל כל הזמן מקדם כתבות בתקשורת על שילוב נשים, הומואים וטרנסג'נדרים בצה"ל? למה זה טוב?", שאל השר בישיבה, כך על פי שרים שנכחו שם וביקשו לשמור על עילום שם.

"זה קיים (שילוב נשים ולהטב"ים בצה"ל), אבל למה לעשות מזה את הדבר המרכזי של צה"ל", שאל אריאל את איזנקוט. "תבדוק את כמות הכתבות על הדברים האלה ותראה אם אני צודק או לא, ותראה אם זה מתאים לך.

''כשדובר צה"ל מקדם את זה זה מראה על מדיניות והמדיניות נקבעת על ידך ואני מבקש שתבחן את זה", הוסיף שר החקלאות מסיעת הבית היהודי.

איזנקוט השיב לאריאל כי צה"ל ימשיך במדיניות שילוב נשים ואוכלוסיות שונות בשורותיו. בנוסף התייחס הרמטכ"ל גם לביקורת הקשה שמתחו לאחרונה רבנים, ובראשם הרב שמואל אליהו, על השירות המעורב. "אין כוונה לחלן אף אחד בצה"ל ושירות מעורב של גברים ונשים נבחן לפי שיקולים מבצעיים והמטרה היא לנצח במלחמה", אמר.