דעה
השמאל לועג לח"כ זוהר, אבל מי הטיפש?

עמוד הפייסבוק "שישים ואחת" וח"כ מיכל בירן גייסו את ח"כ טיבי כדי להזים את דברי ח"כ זוהר על הפגיעה בבריאות לוחמות. מי יצחק אחרון?

גיל רונן , י"ט בשבט תשע"ח

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עמוד הפייסבוק של השמאל - "שישים ואחת", גייס את ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת כדי להזים ולהלעיג את דברי ח"כ מיקי זוהר מהליכוד לגבי הפגיעה בבריאותן של חיילות לוחמות.

תחת הכותרת "חשש לנפילת שכל" תיאר "שישים ואחת" את ח"כ זוהר, המכהן כיו"ר ועדת הכנסת, במילים "ביום ח"כ זוטר בליכוד, בלילה מצביא דגול וגינקולוג חובב”.

העמוד התייחס לדבריו של ח"כ זוהר בתקשורת על כך ששירות קרבי מסכן את בריאותן של נשים וגורם לעלייה בשכיחותם של מקרי צניחת רחם.

"לפחות לפי התחקיר שלנו, המקורות העיקריים לנתונים שעליהם מתבסס זוהר הם חומרי הסברה של ארגוני הימין הדתי הקיצוני", התרברבו בעמוד.

עוד נמסר כי ח"כ מיכל בירן שאלה את ח"כ טיבי, שהוכשר כגניקולוג, מה דעתו לגבי קביעתו של ח"כ זוהר, וטיבי אמר כי "דברי זוהר אינם מתיישבים עם מה שהוא למד בפקולטה לרפואה”.

מתוך סיכום המחקר
צילום מסך

כהדיוטות, ערכנו בדיקה עצמאית קצרצרה באמצעות גוגל וחיפשנו אסמכתאות לכך שאכן נרשמה עלייה בשכיחות מקרי צניחת הרחם אצל חיילות קרביות. מצאנו אותן חיש קל.

בסיכום מחקר שכותרתו "Current Challenges in Female Veterans' Health" בכתב העת Journal of Women's Health מספטמבר 2012, נכתב כי צניחת אברים באגן “עשויה להיות בעיה בצבא, משום שפעילות מאומצת, כולל טירונות ואימוני צנחנים, עלולה להגדיל את הסיכון מעבר לזה שקיים מגורמי הסיכון הכלליים”.

דווח שם כי על פי מחקר שערכה Christine Sears, M.D, מבית החולים הצבאי וולטר ריד, על 116 נשים באקדמיה הצבאית של ארה"ב, לכ-50% מהנשים נגרם אבדן כלשהו של תמיכת אגן (pelvic support) לאחר אימונים. מחקר נוסף מצא התאמה משמעותית בין אימונים בחיל הצנחנים לבין היחלשות של תמיכת האגן וצניחת אברים.

האם ב''שישים ואחת'' יודעים לעשות חיפושי גוגל? האם יודעים שם אנגלית? או שמא מדובר באנשי שמאל מטורללים שחושבים שאין הבדל בין זכר לנקבה, כי ככה לימדו אותם בחוגי המגדר?

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.