החולים טיילו עם המשפחה: אוויר לנשימה

עשרות חולים ובני משפחותיהם מהמחלקה האונקולוגית וההמטולוגית בבית החולים סורוקה, טיילו בדרום כחלק מפעילות של "קרן מאירים".

אורלי הררי , כ' בשבט תשע"ח

מטיילים ביחד
מטיילים ביחד
צילום: איציק חוחשבילי

מחלות ובעיות בריאותיות עלולות לפרק משפחות. הריצות לבתי החולים, ההתמקדות במי שחולה ונתינת קדימות לכל דבר שקשור בו, מדחיק הצידה את הצרכים היומיומיים הרגילים. התא המשפחתי והבית שאמור להיות אי של שפיות ומקום מפלט, ניזוקים.

הקושי הוא גדול וזמן האיכות חסר. בשונה מעמותות שפונות לתמיכה ועזרה בחולים עצמם, החליטה "קרן מאירים" לתמוך בתא המשפחתי ולתת לחולים ולקרוביהם כמה רגעי חסד, זיכרונות טובים וכוחות שיעזרו לכולם להתחבר מחדש ולהמשיך הלאה.

אתמול (א') יצאו עשרות חולים בהמחלקה האונקולוגית וההמטולוגית מבית החולים סורוקה בבאר שבע ובני משפחותיהם, לטיול ביחד לכבוד ט"ו בשבט ויום המשפחה הקרב ובא.

במהלך הטיול, הם ביקרו בפארק השרשרת, נטעו עצים, סיירו במרכז המבקרים ע"ש דוד נחמיאס בגילת, טיילו ב"דרום אדום" ובעיקר בילו בצורה בליתי רגילה, כל המשפחה ביחד.

אחת החולות אמרה בהתרגשות "לא יצאתי כבר שנה וחצי מהבית. הטיול הזה היה בשבילי כמו אויר לנשימה, סוף כל סוף הרגשנו שוב כמו משפחה רגילה ומאושרת''.

מנכ"ל קרן מאירים, יזהר נבון, אמר ''היה מרגש מאוד לראות את השמחה של החולים ובני משפחותיהם שרק גדלה במהלך היום. המשמעות של יציקת חוויות משפחתיות גם בזמן שיש מישהו חולה במשפחה, היא חשובה מאין כמותה.

''שמחתי מאוד להוציא לפועל את הפרוייקט החשוב הזה ואני מודה לקק"ל, לכל המתנדבים ולכל מי שפעל להצלחת הטיול. אני מאחל לכל החולים רפואה שלימה במהרה", אמר נבון.