השר אריאל לתלמידים: הנהיגו את המדינה

שר החקלאות ביקר בקריית החינוך שעלבים. "במקום לקטר על העמדות של עובדי המדינה הבכירים, היו אתם עובדים אלו, שרתו את הציבור".

עדו בן פורת , כ' בשבט תשע"ח

השר אריאל בשעלבים
השר אריאל בשעלבים
צילום: ישראל לקס

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) ביקר היום (שני) בקריית החינוך שעלבים אשר בעמק איילון.

השר ניפגש עם צוות ההנהלה ועם ראשי מוסדות החינוך, ושוחח עם תלמידי הישיבה התיכונית, בנות האולפנה, תלמידי ישיבת ׳דרך חיים׳ ותלמידי ישיבת ההסדר.

במהלך הביקור, השר אריאל נחשף לתוכניות הייחודיות שקריית החינוך מפעילה, כגון תוכנית "נעלה" (נוער עולה לפני הורים), וקיומה של ישיבה קטנה שבמסגרתה לומדים התלמידים לימודי קודש ורק בשנה הרביעית משלימים את בחינות הבגרות באמצעות לימודי חול בשעות אחר הצהריים.

בנוסף, פגש שר החקלאות את העשייה הברוכה של קריית החינוך עם תלמידי חו"ל בישיבת ההסדר והתרשם מההטרוגניות של המוסדות.

לאחר שראש הישיבה הרב מיכאל ימר הציג את השר אריאל ובירך אותו על פועלו למען התורה, העם והארץ, תיאר השר אריאל את ה"אני מאמין שלו" לתלמידים וקרא להם ולכלל הצעירים מהציונות הדתית להשתלב בשירות הציבורי.

"הגעה לתפקידים בכירים גורמת לכך שהאנשים הנמצאים בנקודות ההשפעה יהיו אנשים שיכתבו את חוות הדעת העתידיות. במקום לשבת ולקטר על כל העמדות של עובדי המדינה הבכירים, היו אתם עובדים אלו, שרתו את הציבור", קרא אריאל לתלמידים, ''היו לעזר לכל אחד ואחד וכתבו וקבעו אתם את העמדות של קובעי המדיניות''.

צילום: ישראל לקס

בהמשך דבריו, הסביר השר אריאל את עמדת מפלגת הבית היהודי בסוגיית השבת. לדבריו חוק המרכולים הוא חוק גרוע כי "אסור לקבוע חוק התלוי באדם אחד. היום דרעי שר הפנים ומחר יהיה זה יאיר לפיד".

"השבת היא ערך שלגביו צריכה להיות הסכמה רחבה", הדגיש אריאל, ''הפתרון הנכון הוא להחליט על יום א' או יום ו' כיום שבתון בו אנשים יערכו קניות ויצאו לבילויים ובשבת כל העסקים במרחב הציבורי יהיו סגורים".

השר אריאל הזכיר לתלמידי ישיבת ההסדר כי "בני קצובר היה קצת מבוגר מכם כאשר החל את כל מהפכת ההתיישבות ביש"ע. קחו אחריות על הנעשה, פעלו למען הנכים ולמען כל נושא חברתי אחר! קחו אחריות והנהיגו. אני מאמין בכם, באיכות שלכם וביכולת שלכם", סיים השר את דבריו.

בסיום הביקור בשעלבים, שר החקלאות נטע עץ בחצר הישיבה. "הביטוי החזק לקשר שלנו לארץ הוא בנטיעה. ניטע ונאחז בכל רחבי ארץ ישראל", איחל אריאל.

צילום: ישראל לקס