אחיות לשכול

אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד העבירה מסר לאלמנה הטרייה של איתמר בן גל הי"ד. "נעבור את זה. יחד. לבד"

ערוץ 7 , כ' בשבט תשע"ח

יעל שבח
יעל שבח
צילום: יוני קמפינסקי

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל הי"ד, העבירה מסר באמצעות הפייסבוק לאלמנתו של איתמר בן גל הי"ד שנרצח בפיגוע בכניסה לאריאל.

"אף פעם לא חשבתי שארגיש שנולדה לי אחות. מרים מחבקת אותך אהובה. נעבור את זה. יחד. לבד", כתבה שבח בפוסט שפרסמה.

שבח סיפרה לערוץ 7 אתמול (ראשון) על תחושותיה, לאחר אישור היישוב חוות גלעד בעקבות רצח בעלה. ''אני עדיין בשלושים, מנסים איכשהו למצוא את עצמנו בתוך כל השמחה הזאת. העצב מהול בשמחה מאוד גדולה. ברור לנו שפועלים ישועות מלמעלה כדי שדברים יקרו כמו שצריך והנה זה עובד, ברוך ה'", מברכת האלמנה.

היא הביעה צער על כך שהסדרת היישוב מתאפשרת רק לאחר רצח בעלה, "מסתבר שצריך שייהרג יהודי כדי להשיג אישורים להתיישבות. אין נחמה אבל זה המעט. אנחנו יכולים להרשות לעצמנו קצת להרים את הראש ולשמוח אחרי שקרה דבר כזה. ניסו לפגוע בלאומיות שלנו ואנחנו נותנים פה תשובה לאומית מאוד מאוד חזקה".

האלמנה סיכמה את שבוע הניחומים שכלל מפגשים רבים עם אישי ציבור ובכירי הצבא, "הם התרגשו מהסיפור בסופו של דבר. הם הסכימו להתגייס לטובת העניין ולעזור לנו עם זה".

בתוך כל זה, היה מקום לאבל הפרטי והאישי שלך?

"כל הזמן הייתה התנדנדות בין אם זה אבל פרטי או לא, אבל אלה החיים שלנו, היה לי בעל מאוד מאוד ציבורי - כל מה שהוא עשה היה בשביל כולם. חוות גלעד זה משהו אחר, אין מעטפת שתיגמר אחרי השבעה, לא אמצא את עצמי לבד. הקהילה כולה מתאבלת כמעט כמוני, יש לי משפחות תומכות וכולנו ביחד בסיפור הזה".

מה המסר שלך לעם ישראל?

"תבואו. פשוט תבואו, אין מה להגיד. תבואו לחוות גלעד, תבואו לראות ולהרגיש. מספיק עם המחלוקות ועם המריבות. מספיק עם השאלות. פשוט תבואו".