"לתת את כל התנאים לחיילים דתיים"

השר אורי אריאל הבהיר כי יש לאפשר לחיילים הדתיים לקיים אורח חיים דתי בצה"ל, באותה מידה שמאפשרים לחיילים החרדים.

בן שאול , כ"א בשבט תשע"ח

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר אורי אריאל (הבית היהודי) הבהיר הבוקר (שלישי) כי יש לאפשר לחיילים הדתיים לקיים אורח חיים דתי בצה"ל באותה מידה שמאפשרים לחיילים החרדים.

"כשמבקשים לגייס את החברה החרדית, צה"ל עושה הכל כדי לאפשר להם את המרחב האפשרי של ההפרדה בין גברים ונשים. אותו דבר יש לעשות עם חובשי הכיפה הסרוגה בצה"ל", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

"אמרתי לרמטכ"ל: 'אתה מודה שהם תורמים מאד לצה"ל. תן להם את התנאים'. הרמטכ"ל הבטיח לתקן את מה שצריך לתקן". עם זאת הבהיר כי "לא צריך לשבור את הכלים".

אריאל התייחס אף למשבר ההומניטרי בעזה ואמר כי ישראל אינה עושה די כדי לפתור את המשבר ההומניטרי האנושי.

"המשבר האנושי בעזה קיים כבר היום. הוא מגיע למקומות בלתי אפשריים של היעדר מים וחשמל. זה עלול להביא להתפרצויות. נדמה לי שהחלוקה בין תרופות, מים וחשמל לבין תוכניות שיקום היא נכונה. בצד האנושי צריך לסייע היום. ישראל לא נותנת מספיק. את זה לא צריך לקשור לכלום. אשר לתוכנית השיקום - את זה צריך להתנות עם שחרור גופות החיילים".

אריאל נתן דעתו אף לחוק הגיוס שהסיעות החרדיות מבקשות לתקנו ואמר כי מדובר בחוק בעייתי. "הניסיון למסמר בכח יביא להפסדים יותר מרווחים. צריך איזון בראיה כוללת. אין ייהרג ואל ייעבור. גם היינו רוצים את פסקת ההתגברות אך יש סיעה שמתנגדת לכך. צריך לתקן את חוק הגיוס. השאלה מה עושים ואיך עושים. צריך לעבור מתוך הידברות. אם זה יבוא בצורת חוק המרכולים אז ייצא שכרו בהפסדו".