נתניהו: נבוא חשבון עם הרוצח המתועב

ראש הממשלה סייר ברמת הגולן עם שרי הקבינט המדיני-ביטחוני. "אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו".

ניצן קידר ואלירן אהרון , כ"א בשבט תשע"ח

נתניהו והקבינט בצפון
נתניהו והקבינט בצפון
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו היום (שלישי) ברמת הגולן וקיבלו סקירות מפי הרמטכ"ל, מפקד פיקוד הצפון ומפקד עוצבת הבשן.

נתניהו אמר ''אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה"ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו. פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו.

''באותה מידה הבטחתי לאלמנה של הרב רזיאל שבח ז"ל שאנחנו נבוא בחשבון עם רוצחו. אני רוצה לשבח את השב"כ, את הימ"מ ואת צה"ל שעשו בדיוק את זה. כך יהיה גם עם הרוצח המתועב של איתמר בן גל ז"ל. כולנו עם המשפחה, כולנו עם האלמנה", הוסיף ראש הממשלה.

בישוב הר ברכה שבשומרון הסתיימה בצהריים הלווייתו של הרב איתמר בן גל הי"ד, אב לארבעה ילדים, שנרצח אתמול בפיגוע דקירה בצומת אריאל.

הרב אליעזר מלמד, רב הישוב, ספד בדמעות לרב בן גל וחיזק את המשפחה. "פתאום באמצע היום היכתה בנו השמועה וקול איום התפשט בשמים והודיע כי הרב איתמר בן גל נרצח ומרים אלמנה וילדיו יתומים. הרב איתמר היקר והאהוב ידענו תמיד שאתה מסור לתורה ולארץ והנה גם אתה עלית למרומים על קידוש השם".

"ארץ ישראל והעולם הבא נקנים בייסורים. אתה הרב איתמר זכית לקיימם בגופך. עוד לא הגעת לגיל 30 אבל הספקת לרקום חלומות גדולים. בשנים הספורות שבהם שימשת כרב הצלחת להלהיב תלמידים. תמיד היית מוכן להתנדב לדברים שבקדושה, אהבת את תלמידך בישיבה בגבעת שמואל. היינו בטוחים שכמנהיג טבעי תהיה ראש ישיבה והנה כל החלומות אבדו. נדיר לראות אדם שכל כך מעריך ומכבד את הוריו", הוסיף הרב מלמד. הרב קרא לממשלה להרחיב את הישוב ולהמשיך את בניית ארץ ישראל.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בהספדו, "אבד חסיד מן הארץ, אבד לנו הרב איתמר שכל חייו הקדיש לחינוך והאיר את העולם בחסד. יחד איתך מרים הוא הקים משפחה לתפארת ואני בטוח שאתם תמשיכו באהבת ישראל.

''המחבל השפל שהתגנב אתמול לרב איתמר לא הכיר אותו ולא ידע במי נועץ את הסכין, אבל כל מי שמכיר את איתמר יודע מה המחבל ראה. הא ראה את האור. אומרים שמפגע בודד רוצח סתם וזה לא סתם. הוא רצה למחוק את החיוך שלו. זה הרצון של אויבנו לגדוע אותנו מחבלי הארץ. הרוצחים של הרב שבח קיוו להרוס את ההתיישבות בחוות גלעד. הרוצח של איתמר רצה לכבות את האור כאן ובעיניו של איתמר, אבל הם לא יצליחו".

דניאל בן גל, אביו של איתמר, ספד, "מתנה יקרה קיבלנו לפני כ-30 שנה והיום אנחנו נפרדים ממנה בצער. אין לנו מושג איך אנחנו ממשיכים מכאן בלעדיך, בלי החיוך שלך, בלי הפנים הטובות והקורנות מאושר תמיד. הספקת כל כך הרבה, אבל השאיפות שלך להתקדם לא פסקו לרגע. הנאתך מחינוך של הדור הבא בישראל האירו את פניך וכל הזמן באת להתייעץ".

"בני היקר, הסר דאגה מליבך. נמשיך ללוות את ילדיך הקטנים והמתוקים עד אשר יזכו לבנות בתים ישראל. הארורים, שתוכניתם המרושעת לעצור את מפעל ההתיישבות, לא יצלחו".

מרים, אלמנתו של הרב בן גל, ספדה לו: "אני רוצה להבטיח לך שנהיה חזקים. אמשיך לגדל את ילדינו ונחיה בשמחה כמו שרצית".

שר החקלאות אורי אריאל קרא להפוך את הישוב לעיר, "במקום הזה צריכה להיות עיר בישראל - ומהר... לא צריך לחכות שמישהו יירצח כדי שנבנה את הר ברכה, את חוות גלעד או כל יישוב אחר".טוען....טוען....