מהר ברכה בטרמפים - כדי להספיק לתפילה

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, ביקר הבוקר (רביעי) בישיבה שבה חינך הרב איתמר בן גל הי"ד את תלמידי כיתה ח׳ ושמע על המסירות למקצוע.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ח

איתמר בן גל הי"ד
איתמר בן גל הי"ד
צילום: יצחק מלמד

שר החינוך, נפתלי בנט, ביקר הבוקר (רביעי) בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל, בה חינך הרב איתמר בן גל הי"ד את תלמידי כיתה ח׳.

במהלך הביקור שוחח בנט עם תלמידי הישיבה וכן נפגש עם תלמידי כיתתו של הרב איתמר, שנרצח בפיגוע באריאל, ועם הצוות החינוכי.

השר פתח את הביקור בשיחה עם כלל תלמידי הישיבה ואמר, "השאלה היא לא למה זה קרה אלא מה אנחנו עושים אל מול הרצח הנורא ומה האחריות של כל אחד ואחד מאיתנו".

בנט הוסיף כי "מטרת הרוצחים היא לא רק להרוג יהודים. מאז התחלנו לחזור לבית שלנו ולאדמה שלנו הם רוצים לייאש אותנו ולהחליש את רוחנו. במערכה בין הנחישות שלהם לנחישות שלנו - הנחישות שלנו מנצחת, ואף אחד לא הבטיח לנו שהדרך תהיה קלה".

בסיום הדברים ביקש השר מן התלמידים להמשיך בדרכו של הרב איתמר ואמר, "הדרך שלו הייתה דרך של מאמץ בלתי פוסק, מהר ברכה בטרמפים בשביל להגיע לבית המדרש ב-7 בבוקר, עם חיוך ותמיד בשמחה. המשיכו בדרכו".

בהמשך הביקור שוחח השר בנט עם הצוות החינוכי, שמע ממנו על שאלות שעלו מהתלמידים ועמד על הכלים העומדים לרשותם כדי לתת את מירב התמיכה לתלמידים: "התלמידים צריכים אתכם עכשיו יותר מתמיד. אני סומך עליכם, מאמין בכם ואני כאן בשבילכם".

בנט נפגש עם תלמידיו של הרב בן גל הי"ד ושמע מהם על התחושות ועל הכאב.

הרב שרגא פרוכטר, ראש ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל, הודה על הביקור: "התייצבות השר לצד הישיבה ותלמידיה מלמדת על החיבוק החם מצידו ואנו מלאי תודה על כך. אנחנו בישיבה נמשיך לחזק את בנינו ואת תלמידיו של הרב איתמר שאיבדו מחנך שהיה להם כאב וחבר בוגר. האישיות, החיוך וחיי התורה שהותיר אחריו הרב איתמר מחייבות אותנו להמשיך מתוך הבנה ואמירה שעם ישראל לא מפחד מדרך ארוכה".