"אספו חומר על חוקרי ראש הממשלה"

מפכ"ל המשטרה טוען שמסתובבים "גורמים רבי כוח", כהגדרתו, שמחפשים לפגוע בחוקרי פרשות מסויימות, ביניהן אלו שנקשרו בשמו של רוה"מ.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ח | עודכן: 01:01

רוני אלשיך
רוני אלשיך
צילום: אלירן אהרון

מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, אומר הערב (רביעי) כי גורמים 'רבי כוח', כלשונו, אספו מידע על חוקרים שעסקו בין היתר בתיקים שנקשרו בשמו של ראש הממשלה.

בראיון לתוכנית 'עובדה' אמר אלשיך, "יש לחצים על גורמים שעוסקים בחקירה, שמסתובבים סביב החוקרים אנשים שמרחרחים בשטח כדי לאסוף אינפורמציה על הקצינים. זה אומר שמתחילים לשאול שאלות על חוקרים של המשטרה ומסתובבים סביב שכניו, ואנחנו יודעים לומר שזה גורמים שזה מקצועם".

כשנשאל אם הליך איסוף המידע על ידי אותם גורמים נחקר, ענה המפכ"ל, "לא תמיד זה משרת את החקירה המרכזית שלנו, ולכן יש לפעמים סיטואציות שבהן לא נוח לנו לפתוח חקירה על משהו מסוים כדי לא להפריע או לזהם חקירה אחרת".

הוא הוסיף כי היתה הבטחה מצד ראש הממשלה למנותו לתפקיד ראש השב"כ, לאחר שיסיים את כהונתו כמפכ"ל.

"כשצריך לבוא למישהו שנורא רוצה להיות ראש שב"כ ועכשיו רוצים שיהיה מפכ"ל משטרה כי אין אופציה אחרת שמוצאים שהיא מתאימה, אז בתמימותי אני חושב שזה היה קביל. ביום שנתתי תשובה חיובית, הבנתי שאני חייב לנער באותו רגע מכל הבטחה, בין אם היתה בכוונה או לא היתה בכוונה בין אם מישהו תכוון לקיים אותה או לא".

נתניהו: איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות?
בתגובה לדבריו של אלשייך אמר נתניהו בפוסט שעלה לדף הפייסבוק שלו: "מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו רה״מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו. מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית. איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?

"כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו. הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שרה״מ שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה", הוסיף נתניהו.