ממשלת ימין?
נתניהו בולם את החלת הריבונות ביו"ש

על פי הנחיית ראש הממשלה, הצעת החוק להחלת הריבונות ביהודה ושומרון תקודם רק לאחר תיאום בנושא עם ממשל טראמפ. זה לא יקרה בקרוב.

חזקי ברוך , כ"ג בשבט תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: אליאור כהן/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו מונע מוועדת השרים לחקיקה להצביע על הצעת החוק להחלת ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון.

הצעת החוק שהגיש ח"כ יואב קיש (הליכוד) היתה אמורה לעלות לדיון בוועדת השרים ביום ראשון הקרוב, אולם ראש הממשלה הנחה להמתין עם אישור החוק.

שר התיירות יריב לוין אמר לערוץ 7 כי הצעת החוק תעלה לדיון בישיבת ראשי הקואליציה אולם לא בוועדת השרים לחקיקה, עד אשר ישראל לא תתאם את פעולותיה בנושא עם ממשל טראמפ.

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) אמר הבוקר ''אדוני ראש הממשלה, הגיע הזמן. מרכז הליכוד אישר את זה, כל המפלגות בקואליציה בעד זה, תן את האור הירוק להתקדם כדי שנגיע למקום הרבה יוצר טוב בריבונות על ארצנו.

''אנחנו נפעל בכל כוחנו הפוליטי והציבורי כדי שאכן החוק הזה יעבור ביום ראשון הקרוב״, הבטיח השר אורי אריאל.

שלשום אמרה יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי כי אם חוק הריבונות לא יקודם בחצי השנה הקרובה, אין טעם בממשלה הנוכחית, כלשונה.

''ביום ראשון הקרוב תעלה לוועדת השרים לחקיקה בראשות השרה שקד הצעת חוק להחלת ריבונות ביו''ש. אני מרגישה שאנחנו בנקודת זמן שכולם מבינים שיש להחיל ריבונות.

"בחצי השנה הקרובה המשימה שלנו היא החלת הריבונות ביו''ש, שאם לא כן אני לא בטוחה שיש לנו עוד טעם בממשלה הזאת״, הבהירה ח"כ מועלם.

בראיון לערוץ 7 אמרה ח"כ מועלם ''אנחנו חייבים לגדוע את התקווה של הפלסטינים להקמת מדינה פלסטינית. אם נחיל ריבונות נגיד אמירה ברורה - לא תהיה פה מדינה פלסטינית.

''בסוף אין שר בוועדת השרים לחקיקה או חבר כנסת שיושב בקואליציה שחושב שלא צריך להחיל ריבונות, בטח על שטחי C, אבל אם ראש הממשלה יתן לזה להתקדם - זה אני לא יודעת'', ציינה יו"ר סיעת הבית היהודי.