השר אלקין לערוץ 7:
"נשכנע את נתניהו לשכנע את האמריקנים"

השר אלקין מתייחס לראשונה להתנהלות המפכ"ל בחקירות נתניהו. "עצם הסיטואציה שבה המשטרה רוצה להיות שחקן במגרש התקשורתי היא לא בריאה"

חזקי ברוך , כ"ג בשבט תשע"ח

השר זאב אלקין
השר זאב אלקין
צילום: חזקי ברוך

השר זאב אלקין מתייחס הבוקר (חמישי), בראיון לערוץ 7 לפרסומים לפיהם ראש הממשלה מעכב את חקיקת חוק הריבונות.

"זה ברור שאני מתכוון לתמוך בחוק בכל בכוח. אני שמח שהחברים תרגמו את ההחלטה של מרכז הליכוד כבר למעשה חקיקה. אני לא יודע אם נצליח לנצח כבר בקרב ביום ראשון - אבל במאבקים כאלה מי שמגלה נחישות משיג את התוצאה. אני מקווה שנעשה מהפכה בעניין הריבונות", אומר השר אלקין.

עם זאת הוא מודע לעובדה שהדרך תהיה ארוכה. "אני מניח שיהיו עיכובים כאלה או אחרים. היו הרבה עיכובים בחוקים לאומיים שבסוף הצלחנו לשכנע את ראש הממשלה ששיכנע את האמריקנים. יש לו יכולות שכנוע גדולות מאוד וזה נושא קריטי למדינת ישראל".

אלקין מוסיף כי לצד חשיבות אישור החוק חשוב מאוד גם לפעול בקרב דעת הקהל. "אני שנים מדבר על כך שצריך לקדם את נושא הריבונות ולא לדחות את זה. אני חושב שעצם השיח על החוק, גם אם הוא לא יעבור מיד, הוא שמייצר שינוי, כי בסוף צריך קונצנזוס רחב בעם. אם פעם כשדיברתי על ריבונות זה היה נשמע הזוי - היום זה כבר חדר לשדרה המרכזית של תנועת הליכוד וטוב שכך".

השר מתייחס לראשונה גם לראיון של המפכ"ל בתוכנית 'עובדה' ואומר, "אני חושב שעצם הסיטואציה שבה המשטרה רוצה להיות שחקן במגרש התקשורתי היא לא בריאה".

"נכון היה שהראיון הזה לא היה מתרחש, ודאי בערב כזה רגיש בתקופה שמדברים על ההמלצות. המשטרה עושה הרבה שגיאות והמשטרה צריכה לעשות את מלאכתה ולא להיכנס ליחסי ציבור", הוסיף אלקין.

הביקורת של בכירים באופוזיציה, כמו יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד על ראש הממשלה והקריאות שלהם להתפטרותו, נראות לאלקין מוגזמות מאוד.

"זה רציני? יש חוק במדינת ישראל והוא מאוד ברור. אדם זכאי עד שהוא לא הורשע. המלצות של המשטרה לא מרשיעות אף אדם. אבי גבאי יכול להסתכל על מפלגתו פנימה. אנחנו לא יצאנו בקריאות להרצוג להתפטר כשהיו חקירות ובסוף לא יצא כלום. הייתי מציע לאבי גבאי ויאיר לפיד להכריע מאבקים על אמון הציבור בקלפי ולתת למערכות אכיפת החוק לעבוד", מסכם השר אלקין.