גם ליברמן מצטרף למתקפה על המפכ"ל

שר הביטחון אביגדור ליברמן: אלשיך צריך להתמקד במיגור הפשיעה ולא בראיונות לתקשורת.

עוזי ברוך , כ"ג בשבט תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון אביגדור ליברמן מותח הערב (חמישי) ביקורת על מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך.

בריאיון לרדיו "קול ברמה" אמר ליברמן כי "אלשיך צריך להתמקד במיגור הפשיעה ולא בראיונות לתקשורת. נרצחים כאן אנשים, שהמשטרה תטפל בזה".

ליברמן אמר את הדברים בעקבות ראיון של אלשיך לתוכנית "עובדה", בו טען בין היתר כי קציני המשטרה שחקרו את נתניהו היו תחת מעקב של חוקרים פרטיים.

בתוך כך, גורמים בכירים במשטרה סיפרו הערב כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עודכן בזמן אמת על ידי המפכ"ל כי נעשו ניסיונות לאסוף מידע אודות קצינים בכירים שעסקו בחקירות נתניהו.

אתמול כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשבון הפייסבוק שלו כי "מזעזע לגלות שהמפכ"ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית", לפיה חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים המעורבים בתיקי החקירה נגד נתניהו.

"מזעזע לגלות שהמפכ"ל חזר גם בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של רוני ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת משטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית".

"כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא-פנים? צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו", נכתב בפייסבוק של ראש הממשלה.