באר שבע מודה: נתנו חומר אסור בטעות

אחרי שהושעה ל-8 חודשים ובתום חקירה מקיפה הודתה הפועל באר שבע: אנחנו נתנו את החומר האסור לבלם שיר צדק. "טעות בייצור"

נרי וייס , כ"ג בשבט תשע"ח

אלונה ברקת באליפות הראשונה
אלונה ברקת באליפות הראשונה
צילום: פלאש 90

לוקחת אחריות. חודשיים לאחר השעייתו של בלמה, שיר צדק, מודיעה הנהלת המועדון מבירת הנגב כי היא האשמה בפרשיית החומרים האסורים.

כזכור, בלם האדומים מבאר שבע נתפס עם חומרים אסורים בדמו במהלך בדיקה שגרתית שנערכה לו לאחר משחק הכדורגל במסגרת פלייאוף ליגת האלופות. כתוצאה מהבדיקה שהראתה כי צרך חומרים אסורים הושעה צדק על ידי בית הדין של אופ"א לשמונה חודשים מכל פעילות

היום (חמישי), הודיעה הנהלת המועדון מבאר שבע כי היא האשמה בפרשייה וכי היא זו שסיפקה את החומר האסור אך שלא בצעד מכוון.

"לאחר תום ההליך המשפטי ומשחלפה התקופה לערעור, מוסר היום המועדון דיווח מלא על ממצאי התחקיר שנערך לגילוי הנסיבות שבהן נמצא החומר האסור אוקטופמין בגופו של שיר צדק. הממצאים, שהתקבלו במלואם ע"י בית הדין של אופ"א, הוכיחו מעבר לכל ספק ששיר צדק נפל קורבן לטעות בייצור".

עוד נכתב בהודעה כי "לאחר קבלת הבדיקה של שיר צדק מאופ"א, השחקן והמועדון ערכו יחד תחקיר מקיף ועמוק, בסיוע צוות מומחים בעלי שם עולמי מתחומים שונים, כדי לזהות את מקור החומר האסור אוקטופמין שנמצא בגופו של שיר צדק".

לדברי ראשי באר שבע, "תוצאות התחקיר שהיו הבסיס לקו ההגנה בתיק של שיר צדק, ואשר התקבלו במלואם ע"י ביה"ד, גילו שמקור האוקטופמין היה תוסף מזון נוזלי בשם "אקסטרים שוק" שניתן לשיר צדק ע"י המועדון, ושהחומר האסור הגיע לתוסף כתוצאה מטעות בייצור".

"התוסף אקסטרים שוק מיוצר בארה"ב בשתי גרסאות: גרסה שמיועדת לשוק האמריקני ואשר עד לאחרונה הכילה אוקטופמין, ולצידה גרסה שונה באופן מהותי, שמשווקת בשוק הישראלי אשר לא מכילה אוקטופמין. משרד הבריאות אכן אישר שהתוסף שאושר לשיווק בישראל אינו מכיל אוקטופמין. ואכן בתווית שעל הבקבוק הישראלי ששיר שתה לא מצוין שהוא כולל אוקטופמין, בניגוד לתווית שעל הבקבוק האמריקני, שבה כן מצוין בפירוש הימצאות אוקטופמין. התוסף שהקבוצה רכשה שיובא על ידי המשווק המורשה בישראל הוא המוצר הישראלי, שכאמור לא אמור להכיל אוקטופמין", הבהירו אצל האלופה מבאר שבע.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il