דרישה מכחלון: "שלול הטבות מאמנסטי"

"בסמכותך כשר האוצר לשלול את ההטבות הניתנות לארגונים ולגופים אשר קוראים לחרם נגד מדינת ישראל", הזכירה ח"כ נאווה בוקר.

חזקי ברוך , כ"ג בשבט תשע"ח

נאוה בוקר
נאוה בוקר
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) שיגרה היום (חמישי) מכתב לשר האוצר משה כחלון ובו דרשה את הסרת ההטבות הכלכליות הניתנות לארגון אמנסטי.

לדבריה, "הארגון מנהל קמפיין בינלאומי להעמדת חיילי צה"ל לדין בבית הדין הבינלאומי בהאג. כמו כן, הארגון קורא להטיל אמברגו נשק בינלאומי על מדינת ישראל.

''בנוסף, הארגון מביע תמיכה פומבית בסרבני הגיוס לצה"ל. בעת האחרונה מנהל הארגון קמפיין בינלאומי הקורא לשחרר את המחבלת העצורה עהאד תמימי אשר תועדה כזכור מכה קצין צה"ל בכפר נבי סאלח", כתבה בוקר.

לדבריה, ארגון אמנסטי פועל ''נגד צבא הגנה לישראל, נגד חיילי צה"ל ונגד מדינת ישראל. למרבה האבסורד, ככל הנראה, אין די בפעילות הפסולה של ארגון אמנסטי כדי לשלול ממנו את ההטבות שהוא מקבל מצד משרד האוצר, שכן הוא נהנה מהטבות מס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

''הטבה שמוערכת במאות אלפי שקלים בשנה", מתארת ח"כ בוקר. ''על פי חוק החרם בסמכותך כשר האוצר לשלול את ההטבות הניתנות לארגונים ולגופים אשר קוראים לחרם נגד מדינת ישראל".

עוד היא מציינת במכתבה לכחלון כי "הטבות המס כפי שיוצאות תחת חסותך כשר האוצר מהוות, לא פחות, מפגיעה חמורה במדינת ישראל. לא ייתכן שלצד קריאות חרם נגד ישראל, הארגון ייהנה מהטבות כלכליות מהמדינה. לא ייתכן שבעת בה מנהל המשרד לעניינים אסטרטגיים קמפיין בינלאומי הקורא להתנגד לחרם, משרד האוצר, משרדך, יממן באופן כזה או אחר את החרם נגד מדינת ישראל.

''אני קוראת לך לשלול לאלתר את הטבת המס הניתנת לארגון אמנסטי וכן לבטל כל הטבה כלכלית אחרת הניתנת לארגון מצד משרדך", חותמת ח"כ בוקר את מכתבה.