ח"כ סמוטריץ':
אין כוח בעולם שיוכל להזיז אותנו מכאן

מאות בני נוער השתתפו בכנס "האיחוד הלאומי" בנתיב האבות. השר אריאל: אנחנו נאבקים על האחדות עם "הבית היהודי" אך לא מקבלים תשובה.

עדו בן פורת , כ"ג בשבט תשע"ח

כנס צעירי האיחוד הלאומי בנתיב האבות
כנס צעירי האיחוד הלאומי בנתיב האבות
צילום: אלישיב לויתן

כ-500 צעירי האיחוד הלאומי הגיעו הערב (חמישי) לשכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר שבלב גוש עציון, כדי לתמוך בתושבים שנלחמים ודורשים מממשלת ישראל להסדיר לאלתר את 15 הבתים בשכונה.

במהלך האירוע דנו הצעירים בסוגיות כדי לקבל החלטות לפעולות בשטח במטרה למנוע את ההרס.

בנוסף עלו לדיון מספר סוגיות ציבוריות נוספות כמו החלת הריבונות, שמירת השבת, דת ומדינה וסוגיית המסתננים בדרום תל-אביב.

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי), העומד בראש מפלגת האיחוד הלאומי, אמר "אני שמח לראות פה מאות צעירים שאכפת להם. בכל מקום שאני פוגש אתכם אני מקבל פניות מהשטח ואני מודה לכם על כך, זה מבורך שאתם רוצים להיות שותפים בפוליטיקה הישראלית ולהשפיע.

"הועידה הזו היא ועדת חירום וזו ההזדמנות לקדם את הנושאים שעל סדר היום הציבורי. הקדמנו את הדיון בגלל המציאות המיוחדת בנתיב האבות מתוך הזדהות עם התושבים והמציאות המאתגרת שהם עומדים בה. נמשיך לפעול לקידום הערכים החשובים לכם וביחד נמשיך להוביל את המדינה למקום טוב יותר שערכי היהדות הם חלק בלתי נפרד ממנה״, הבהיר אריאל.

בנוגע לאיחוד עם מפלגת הבית היהודי אמר אריאל "האחדות בעינינו היא ערך ואנחנו רוצים אחדות. וגם בצד המעשי היא נותנת ערך נוסף. אנחנו נאבקים על האחדות ופונים ולא מקבלים תשובה. נמשיך להיאבק על זה. ואנחנו לא מוותרים על הצד של הציונות הדתית אנחנו מגזר מייצג ורחב ונביא עוד חודש מצע שמדגיש את השבת ועוד. נאבק על האחדות אבל נאפשר את החופש למצוא את דרכנו".

שר החקלאות מחה על שתיקת הפוליטיקאים מול ההתקפות על הרבנים, "בצלאל סמוטריץ' התראיין על זה ואמר דברים תקיפים על זכותם לדבר. לא יהיה מי שיסתום את הפה לאף רב במדינת ישראל. מי שמדבר על חופש דיבור, כשהרבנים מדברים נעלמה זכות הדיבור. לא יקום לא יהיה. הרבנים יגידו וידברו ומי שרוצה לחלוק מוזמן אבל נמשיך יחד עם הרבנים את הדרך שלמדנו".

צילום: אלישיב לויתן

ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) אמר "כשרואים את הנוער הנפלא הזה, אין כח בעולם שיוכל להזיז אותנו מכאן. נוער האיחוד הלאומי הגיע לנתיב האבות להביע תמיכה בתושבי נתיב האבות עם אמירה חד משמעית - ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל. ביום ראשון הקרוב נקדם בעזרת ה' את מהלך הריבונות ונתקדם צעד אחד נוסף אל עבר עתיד טוב יותר וצודק יותר לעם ישראל".

מזכ"ל האיחוד הלאומי-אופיר סופר אמר "הסדר יום הציבורי במדינת ישראל גדוש ומורכב עם הרבה אתגרים בענייני החלת הריבונות ביו"ש, השבת הציבורית וסוגיית המסתננים הבוערת שאנו פוגשים מדי יום. אנו צריכים את הנוער שיהיה מחובר, אכפתי ושותף לעניינים אלו. חשוב לעכשיו וחשוב לעתיד".

במטה המאבק בנתיב האבות אמרו "אנו מודים למפלגת האיחוד הלאומי שבחרה לקיים בנתיב האבות את כנס צעירי המפלגה. חברי המפלגה שמעו והצטרפו לקריאה של תושבי נתיב האבות לראש הממשלה להסדיר את נתיב האבות ולאשר מידית תב״ע לבניית 350 יח״ד בנתיב האבות''.