לא שולל אפשרות להתמודד בבחירות לבד

שר החקלאות קובע כי נתניהו צריך להכריז על נבצרות במקרה של הגשת כתב אישום ומקווה לריצה משותפת בבחירות הבאות עם מפלגת הבית היהודי.

עוזי ברוך , כ"ז בשבט תשע"ח

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: ישראל ברדוגו

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) התארח הבוקר (שני) בכנס ירושלים ה-15, והתייחס לחקירות ראש הממשלה, לפיתוח ההתיישבות ביו''ש ולשותפות בין מפלגתו, האיחוד הלאומי, למפלגת הבית היהודי.

"גם אם יוגשו כתבי אישום ראש הממשלה לא צריך להתפטר", קבע אריאל, ''מי יחזיר אותו אם יתברר שאין דבר מאחורי ההאשמות? במקרה של כתב אישום עליו לצאת לנבצרות אך לא להתפטר".

בנוגע לסוגיית נתיב האבות ולהרס הבתים בשכונה אמר אריאל: "ראשית שיהיה ברור שלא מפנים את היישוב אלא הורסים חמשה-עשר בתים. מה לעשות, יש חוק במדינת ישראל. אבל אלה הם חוקי סדום. אני לא אומר את זה קטגורי, אני אומר על פסק הדין הזה, שאפילו שהתושבים מוכנים להרוס את החלק שנמצא לכאורה על קרקע ערבית, השופטים לא מוכנים לקבל את הצעתו ודורשים שיהרוס את כל הבית".

על המשך השותפות עם מפלגת הבית היהודי אמר אריאל, "אנחנו בעד אחדות ואנחנו פועלים על זה כל הזמן. אבל כאשר אנחנו פונים יום אחרי יום ולא מקבלים תשובות, אנחנו לא שוללים את האפשרות ללכת לבד.

''אנחנו לא נחכה לרגע האחרון של הגשת הרשימות. ברור שאנחנו רוצים אחדות משום שאנחנו יודעים שיש לה כוח יותר אלקטורלי", הסביר שר החקלאות.