"השירות הלאומי לא נופל בערכו מהצבאי"

בסיור באולפנת בני עקיבא שבפסגת זאב אמר השר אריאל כי "התרומה היא ליבת העניין וחשוב לעודד את התרומה של הבנות בכל דרך שהן יבחרו"

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ח

השר אריאל באולפנה
השר אריאל באולפנה
צילום: יח"צ

שר החקלאות והממונה על השירות הלאומי, אורי אריאל ביקר הבוקר (שני) יחד עם המשנה לראש העיר ומחזיק תיק החינוך הדתי בירושלים, דב קלמנוביץ' באולפנת בני עקיבא שבפסגת זאב – בסמוך לכפר עיסוויאה.

השר שוחח עם בנות האולפנה לקראת התנדבותן לשירות לאומי אזרחי וציין כי "השירות הלאומי הוא הסיירת החברתית של מדינת ישראל ובערכו הוא בדיוק כמו שירות צבאי ואני סבור כי הבנות הנהדרות שלומדות כאן יכולות לתרום באופן משמעותי במגוון דרכים הפרושות בפניהן".

"שלוש בנותיי הלכו לשירות לאומי, ושלושת בני שירתו בצבא ואני יודע שהתרומה היא ליבת העניין וחשוב לעודד את התרומה של הבנות בכל דרך שהן יבחרו, כי התרומה למדינה היא החשובה ביותר ונכון שכל אחת תבחר במסלול שהכי נכון לה".

"השירות הלאומי הוא מלכתחילה ולא רק בדיעבד", אמר המשנה לראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק החינוך דב קלמנוביץ'. "אני גאה בבנות האולפנה שבוחרות פעם אחרי פעם בשירות הלאומי. אולפנת פסגת זאב נמצאת על קו התפר, אל מול כפרים ערביים שסובבים את ירושלים. תרומתן של הבנות מתחיל כבר בשנות התיכון שלהן כשהן מחזקות את השכונה בצורה דרמטית. השתלבותן בתרומה לקהילה היא חלק מאג'נדה שמובילה האולפנה ואיתה יוצאות הבנות, עם סיום הלימודים, לשירות הלאומי".

רב האולפנה, רפי קופרשטוק ציין כי "הבנות פה הן כיפת הברזל של החברה ואנחנו גאים שאנחנו קולטים בנות רבות. אנחנו מאמינים בחינוך לעתיד, בתוכניות הלימודים מסיימים פה בגרויות בצורה יפה. ציוני הבגרות מדורגים בממוצע עירוני יוצר מאולפנות מובילות. בשנת ה-20 עשינו שינוי דרמטי בהערכות מחדש העולם מתקדם ואנחנו איתו. מציאת ייחודיית האולפנה בכל הקשור למצוינות ולערכים עומדת לנגד עינינו והמיקוד שלנו הוא פשוט לתת לתלמידות שלנו יותר".