"להסיט את המערכה לעבר איראן"

יו"ר הבית היהודי קרא בישיבת הסיעה לרכז את הכוחות במאבק באיראן. הוא גם בירך את הסופר דוד גרוסמן על זכייתו בפרס ישראל.

חזקי ברוך , כ"ז בשבט תשע"ח

השר בנט בישיבת סיעת הבית היהודי
השר בנט בישיבת סיעת הבית היהודי
צילום: חזקי ברוך

יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט, השר נפתלי בנט, מתייחס בצהריים (שני) להתחממות בצפון בסוף השבוע האחרון.

"בשבת היה ניסיון לערער את היציבות בגבול הצפון, הניסיון הזה כשל - ולא בכדי. הבהרנו לסוריה ולפטרוניה באיראן שאנחנו לא מתפשרים ולא משחקים משחקים. אנחנו שומרים על זכותנו לחופש פעולה מלא בכל החזיתות", דברי בנט בישיבת סיעת הבית היהודי.

הוא הסביר את "דוקטרינת ראש התמנון, שעיקרה זה שאיראן היא ראש תמנון ששולח זרועות ללפות אותנו מכל עברינו, בלבנון, בסוריה, ובחמאס".

"עלינו להסיט את עיקר המערכה לעבר ראש התמנון, ולא להקיז דם רק מול הזרועות. במשך כמה עשורים אנחנו מקיזים דם במארון א-ראס, בעייתה א-שעב, בסג'עייה, בעוד השולחים שיושבים בטהרן נחים להם בנחת. אנחנו מציעים לנהל מערכה מדינית, דיפלומטית, כלכלית, מודיעינית, סיכולית וגם אחרת בראש התמנון ולא רק בזרועות כדי לטפל בבעיה מהשורש. אנחנו נמשיך לקדם תפיסה זו, ואנו נמשיך לעמוד על הקווים האדומים שלנו, כפי שעמדנו בשבת. בשבת למעשה קילפנו את שכבות ההגנה סביב דמשק והותרנו את בירת סוריה חשופה", הוסיף השר בנט.

"בשם חברי הסיעה אני שולח איחולי החלמה לטייס שעדיין מאושפז. עם ישראל מאחוריך ואנחנו מקווים שתחזור בהקדם לחיק משפחתך ולטייסת", סיכם השר.

הוא התייחס לשר לשעבר אורי אורבך ז"ל, שמועד פטירתו מצויין בימים אלה. "היום אנחנו מציינים שלוש שנים לפטירתו של חברנו האהוב אורי אורבך ז"ל. אורי היה אדם מיוחד, דוגמא חיה ליכולת לגשר על פערים ומגזרים, איש של אנשים. אורי חסֵר לכולנו בנוף הציבורי והוא חסר לי גם באופן אישי. השכל הישר, ההומור, האנושיות - רוחו ומורשתו תמיד איתנו. אנחנו זוכרים את אורי ונמשיך בדרכו".

בנט התייחס גם לזכייתו של הסופר דוד גרוסמן בפרס ישראל. "לפני שעה קלה בישרתי לדוד גרוסמן על זכייתו בפרס ישראל לספרות בשנתה ה-70 של מדינת ישראל. דוד התרגש מאוד וגם אני".

"גרוסמן הוא אחד הקולות המרגשים, העמוקים והמשפיעים בספרות הישראלית. בחכמת לב עמוקה, ברגישות אנושית ובלשון ייחודית הוא הפך ליוצר בעל שם עולמי שמעתי קולות ותהיות ואני רוצה לומר - אכן יש נושאים שאני חלוק עליהם עם גרוסמן, אבל שום ויכוח בינינו חריף ככל שיהיה, לא יוריד מהקסם של ספריו", אמר בנט.

הוא הוסיף כי "גרוסמן הביא בכתיבתו כבוד למדינת ישראל כולה, לא למחנה פוליטי מסוים. כשקראתי את הספר 'אישה בורחת מבשורה', הוא נגע בי כאדם. אז אני מברך מעומק הלב את דוד גרוסמן, ישראלי פטריוט שנתן את היקר לו מכל למען מדינת ישראל וסופר עברי מופלא שזיכה אותנו ברגעים של חסד. מזל טוב, דוד, אנשים אחים אנחנו".