הבית הלבן סותר את הצהרת נתניהו

"הדיווחים לפיהם ארצות הברית דנה עם ישראל על תכנית סיפוח הם שקריים", נמסר מדוברות הבית הלבן בתגובה להצהרת נתניהו.

ניצן קידר , כ"ז בשבט תשע"ח

הבית הלבן
הבית הלבן
צילום: ISTOCK

הבית הלבן מכחיש בתוקף את הצהרתו של ראש הממשלה נתניהו בישיבת הסיעה לפיהם מתנהלים דיונים עם ארה"ב על החלת ריבונות ביו"ש.

"הדיווחים לפיהם ארצות הברית דנה עם ישראל על תכנית סיפוח בגדה המערבית הם שקריים", נמסר מדוברות הבית הלבן. "ארצות הברית וישראל מעולם לא דנו בהצעה כזאת, הנשיא מתמקד ביוזמת השלום הישראלית-פלסטינית".

גורם מדיני בכיר הבהיר זמן קצר לפני ההכחשה את דברי ראש הממשלה בסיעת הליכוד לפיהם הוא מתאם עם האמריקנים את נושא הריבונות. "ראש הממשלה משוחח זמן רב עם הממשל האמריקני על האינטרסים הלאומיים של ישראל במסגרת כל הסדר שלום עתידי", חידד הגורם את דברי נתניהו.

הגורם הבכיר הבהיר באופן נחרץ כי "נתניהו לא הציג בפני ארה"ב הצעות סיפוח ספציפיות, וממילא ארה"ב לא הביעה את הסכמתה להצעות. ישראל עדכנה את ארה"ב בנושא ההצעות השונות המועלות בכנסת, וארה"ב הביעה את עמדתה הברורה שהיא מבקשת לקדם את תכנית השלום של הנשיא טראמפ. עמדתו של ראש הממשלה נתניהו היא שאם הפלסטינים יתמידו בסירובם למו"מ לשלום - ישראל תציג אלטרנטיבות משלה", אמר הגורם.

נזכיר כי מוקדם יותר, בישיבת סיעת הליכוד, התייחס ראש הממשלה לחוק הריבונות. "בנושא החלת חוק הריבונות, אני יכול לומר לכם שמזה זמן אני מנהל שיח בנושא מול האמריקנים". נתניהו הוסיף, "שני עקרונות מלווים אותי בנושא הזה: תיאום ככל האפשר מול האמריקאים שהקשר איתם הוא נכס אסטרטגי למדינת ישראל וגם להתיישבות. זו צריכה להיות יוזמה ממשלתית ולא פרטית כי מדובר במהלך היסטורי".