בתום דרמה: מכבי ת"א בגמר גביע המדינה

אשדוד מתחה את הצהובים במשך משחק שלם, אבל התעלות של פייר ג'קסון ונוריס קול בדקות האחרונות, הביאה ניצחון חשוב, 73-76.

ניצן קידר , כ"ז בשבט תשע"ח

מכבי תל אביב לא חלמה שהדרך שלה לגמר גביע המדינה בכדורסל תהיה כה קשה, אבל אחרי משחק צמוד מאוד, שכלל גם הרחקה של המאמן נבן ספאחיה בדקות הסיום, הניצחון נותר אצל הצהובים, 73-76.

הצהובים פתחו את המשחק בריצה 2-9, אבל אשדוד התעוררה ורצה 11-0, כשהיא הופכת את המשחק ויורדת בתום הרבע הראשון כשהיא ביתרון 19-16.

ג'ון דיברתולומיאו היה האיש המוביל בצהוב על המגרש ברבע השני, והצליח להשאיר את הצהובים צמודים לאורחים מאשדוד ששוב ושוב הפגינו חוזקה מול מכבי תל אביב, וירדו גם למחצית כשהם מובילים 35-33.

ג'ונה בולדן ופייר ג'קסון עלו על הלוח לראשונה ברבע השלישי, אבל אלכס צ'וברביץ' המשיך לתת משחק מצויין, ואשדוד לקחה את המושכות ורצה ליתרון 50-44. הצהובים ניסו להוריד את הפער, ונוריס קול הצליח לצמק רגע לפני 10 הדקות האחרונות, 53-52.

אשדוד רצה בפתיחת הרבע הרביעי והובילה 61-53, לאחר שנבן ספאחיה הורחק על ידי השופטים כשמחה בקולניות על אחת השריקות. עם גיא גודס על הקוים, הצהובים רצו תוך 4 דקות 0-12, והגיעו ליתרון 65-59. הקבוצות נשארו צמודות, אשדוד צימקה לנקודה, ואז הגיע נוריס קול שהגדיל את היתרון ל-4, 36 שניות לסיום.

אשדוד ירדה לפסק זמן ממנו חזרה עם תרגיל מוצלח ביותר ותוך שלוש שניות ירה קמרון לונג שלשה מדוייקת. גיא גודס לקח פסק זמן, פייר ג'קסון בזבז זמן ואז ירה שלשה מדוייקת וגם קיבל עבירה.

האורחים רצו לסל מהיר, וביצעו עבירה על ג'ון דיברתולומיאו, שקלע אחת והחטיא אחת והשאיר להם עוד סיכוי תיאורטי, אבל הנרי סק האשדודי זרק מרחוק כדור שלא ראה את הסל והצהובים עלו לגמר גביע המדינה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il