"להעמיד הפורעים אל מול כיתת יורים"

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין קורא למערכת הביטחון להגיב בתקיפות לניסיון הלינץ' בשני החיילים היום בג'נין.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ח

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: אלירן אהרון

בעקבות ניסיון הלינץ' בשני חיילי צה"ל בעיר ג'נין קורא יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין להגיב בתקיפות לאירוע, ו"להשיב את הכבוד הלאומי לצבא הגנה ישראל ולמדינת ישראל", כלשונו.

"לא ייתכן כי שני חיילים חמושים ברובים יושבים משותקים ברכבם, זאת כאשר אספסוף מנוול תוקף את הרכב במקלות ואבנים, ומי שאמון כביכול על הגנת החיילים, הם מחבלים נוספים - שוטרי הרשות הפלסטינית", אמר גופשטיין.

"אסור לשכוח מי לעג לדברי חז"ל לפיהם 'הבא להרגך השכם להרגו', וטען שמדובר בסיסמא בלבד - זהו הרמטכ"ל אייזנקוט, שמונה בידי נתניהו ויעלון, וממשיך בכהונתו תחת פיקודו הכושל של שר האין ביטחון איווט ליברמן".

"יש להחריב את העיר ג'נין, להקצות לתושביה אולטימטום של כ-10 דקות לאסוף את חפציהם, להעלותם לאוטובוסים ולסלקם מעבר לגבול עם סוריה, ואת בתיהם ליישב ביהודים, תוך שהשליטה בעיר תופקע מידי הרשות הטרוריסטית פלסטינית".

באשר לפורעים שהשתתפו בלינץ', אומר יו"ר להב"ה כי יש להעמידם אל מול כיתת יורים, כלשונו, לאחר משפט בזק מקוצר, "זו הנקמה האמיתית - לא להסדיר עוד עשרים יחידות דיור".

מתחקיר ראשוני עולה כי הרכב שבו נסעו החיילים המשרתים ביחידת אחזקה של אגף הטכנולוגיה נעצר על ידי פלסטינים ברחוב, שמנעו מהם את המשך הנסיעה. שוטרים פלסטינים הגיעו למקום בכוחות מתוגברים תוך שהמון פלסטיני מנסה לפתוח את דלתות הרכב ומיידה אבנים.

עוד עלה כי אחרי שנפצעה החיילת בראשה מיידוי האבנים, והנשק נגנב מהרכב, ניגש לחיילים איש מנגנון הביטחון הפלסטיני, וביקש מהם לאפשר לו לנהוג במקומם ברכב, לפני שהפרות הסדר יתלקחו, והחייל שברכב סירב לכך. במקביל, יצרו השוטרים הפלסטינים קשר עם נציגי המנהל האזרחי, ששוחחו עם החייל ואישרו את החילוץ.

ד"ר גיל הירשהורן, סגן מנהל בית החולים העמק בעפולה, סיפר: "מהאירוע בג'נין הגיעו חייל וחיילת, עם פציעות בפלג גופם העליון. הם נבדקו ועוברים עכשיו הערכה, הם יישארו להשגחה בשלב זה ובהמשך נחליט על המשך טיפול לפי הממצאים. מצבם טוב ויציב, נפצעו באורח קל עם חבלות".