בנט לערוץ 7:
נבנה ביו"ש ונייאש את הטרוריסטים

יו"ר הבית היהודי מתייחס בראיון לערוץ 7 לנושאים שעל סדר היום, קורא לצאת למערכה תקיפה נגד איראן ומעריך שהממשלה תמלא את ימיה.

יוני קמפינסקי , כ"ז בשבט תשע"ח

השר בנט בכנס ירושלים ה-15
השר בנט בכנס ירושלים ה-15
צילום: ערוץ 7טוען....

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, השתתף היום (שני) בכנס ירושלים ה-15, ובראיון לערוץ 7 התייחס להתפתחויות הצפויות בקואליציה, להתבססות האיראנית בסוריה ולפיתוח ההתיישבות ביו"ש.

בפתח הדברים, בנט הודה כי כנס ירושלים הוא ''המגרש הביתי" שלו והביע את הערכתו לאתר ערוץ 7 ועיתון "בשבע" ואף סיפר על אהבתו לתחנת הרדיו של ערוץ 7, עד סגירתה.

השר התייחס לדרישה לבנייה מוגברת ביהודה ושומרון בעקבות אירועי הטרור האחרונים והבטיח "אנחנו נראה בנייה כתשובה. כשהם רוצחים אותנו הם מנסים לייאש אותנו שנשבר. הדרך למגר את הטרור, מעבר לפעולות הצבאיות ההכרחיות שנעשה אותן, זה לייאש אותם מדרך הטרור, כשהם יתייאשו מלחשוב שהם יוכלו להרחיק אותנו מהארץ הזאת.

''לכן עוד ילדים, עוד בתים ועוד יישובים בארץ ישראל זה בסוף מה שימגר אסטרטגית את הטרור", הדגיש בנט. ''אנחנו צריכים כל הזמן לבנות אבל צריך גם לזכור שדרך הציונות לאורך כל הדרך היא שאחרי מעשי רצח הקימו יישובים. ואנחנו נקים עוד ועוד יישובים בלי קשר לטרור".

בהשר נט המשמש גם חבר הקבינט המדיני ביטחוני מסביר כיצד לדעתו יש להתמודד עם האיום האיראני, "איראן מנסה אותנו והתפיסה שאני מנסה לקדם היא לא רק להילחם ולהתמודד מול חיזבאללה וחמאס אלא לטפל בראש התמנון ולצאת במערכה סיכולית, מדינית, מודיעינית וכלכלית כוללת על איראן ועל כוחות אל-קודס. כשיש לך תמנון שחובט בך אתה לא יכול לריב עם הזרועות אתה צריך לטפל בראש התמנון וראש התמנון הוא איראן".

בזירה הפוליטית השר בנט מעריך כי הממשלה תמלא את ימיה, "זאת ממשלה טובה ובחירות שלא במועדן זה דבר רע. ומבחינתי אעשה כל מה שאני יכול לעזור לראש הממשלה לייצב את הממשלה כי אנחנו עושים דברים טובים".

בנט שב על הכרזתו כי יתמודד על ראשות הממשלה אך מבהיר כי לא יתמודד מול נתניהו, "אני לא מתכוון להתמודד נגד נתניהו בהנהגה הלאומית, אחרי עידן נתניהו אני מתכוון להיות ראש הממשלה".