בג"ץ נתיב האבות - כמו סדום ועמורה

השר אורי אריאל שהשתתף בכנס ירושלים מטיח ביקורת קשה על בית המשפט העליון לקראת הפינוי הצפוי בשכונת נתיב האבות שבגוש עציון.

יוני קמפינסקי , כ"ח בשבט תשע"ח

ראיון: השר אורי אריאל בכנס ירושלים ה-15
ראיון: השר אורי אריאל בכנס ירושלים ה-15
ערוץ 7

שר החקלאות אורי אריאל השתתף בכנס ירושלים ה-15 ובראיון לערוץ 7 התייחס להחלת הריבנות ולפינוי הצפוי בנתיב האבות שבגוש עציון.

"המסר שלנו הוא שממשיכים לבנות ממשיכים ביהודה ושומרון בין הים לירדן רק מדינה אחת, רק ריבונות אחת מדינת ישראל שבירתה ירושלים המאוחדת".

השר אריאל לא מופתע מדחיית אישור חוק הריבונות ומאמין שהדבר יצא לפועל, "צריך לברך על מה שיש, ויש דיבור בלתי פוסק על ריבונות. זה לא דבר שהיה לפני שנה שנתיים התקדמנו מאוד. עכשיו צריך להעביר את החוק".

"אנחנו בשיח צפוף עם ראש הממשלה בדרישה חזקה לאשר את חוק הסיפוח אני מקווה מאוד שזה יעלה בשבוע הבא, גם אם יתמהמה בוא יבוא".

לדבריו למרות המאמצים האדירים שהושקעו במניעת הריסת הבתים בשכונת נתיב האבות בגוש עציון, הדבר לא צלח והבתים ככל הנראה יהרסו. "לא צלחנו למנוע את ההרס בגלל הבג"ץ שנהג בפסיקה הזאת כמו בסדום ועמורה. אנשים הציעו להרוס את הקטע הקטן שנטען כי נכנס לשטח פרטי במקום להרוס את כל הבית, ופסיקת הבג"ץ היתה: 'לא. תהרסו את כל הבית'. זה סדום ועמורה, אנחנו מצרים על כך".

השר מספר על הפעילות לאשר בנייה חדשה בשכונה, "אנחנו נפעל לבניית 350 יחידות דיור שיש בתב"ע שלהם ונביא למקום ברכה גדולה".

הממשלה תחזיק מעמד ותשרוד את המלצות המשטרה?, נשאל אריאל, "המלצות לא מחייבות ראש ממשלה להתפטר, אני חושב שהוא לא צריך להתפטר כי אם ימצא שהוא חף מפשע מי יחזיר אותו?! איזה מין דבר זה?!".

"אדם נבחר על ידי הציבור, מיליוני אנשים, ואז אומרים 'תלך, אולי תחזור אולי לא תחזור'. אין דבר כזה. המלצות, עם כל הכבוד, זה דבר אחד. ראש הממשלה ממשיך לתפקד אני רואה אותו בתפקידו עושה עבודה טובה. אני מקווה שכך זה יימשך עד הבחירות".

השר אריאל מספר על יוזמה חדשה להעשרת משלוחי המנות באופן שגם יחזק את החקלאות הישראלית וגם את בריאות הציבור, "הראש היהודי לא נח. באו אליי חברים אמרו: 'מה זה משלוח מנות עם כל הממתקים והדברים הלא בריאים? לפחות שכל אחד יוסיף תפוז או תפוח, דבר שלא מתקלקל והוא הרבה יותר בריא, יותר טרי, ויותר זול' ".

השר קורא לאזרחים להצטרף למיזם, לגוון את משלוחי המנות ולחזק את החקלאות הישראלית.