פרסום ראשון
מופע פוגעני בחצי גמר גביע המדינה

במהלך משחק הכדורסל אמש הופיעו על הרחבה נשים בלבוש לא צנוע כשהן עטופות בציצית. השרה רגב הורתה למנוע מהן להופיע במשחקים הבאים.

עדו בן פורת , כ"ח בשבט תשע"ח

שרת התרבות והספורט מירי רגב
שרת התרבות והספורט מירי רגב
צילום: הלל מאיר/TPS

במהלך משחק הכדורסל אמש (שני) בין מכבי תל אביב לאשדוד, במסגרת חצי גמר גביע המדינה, עלו על הרחבה נשים והופיעו בלבוש מינימלי ובלתי צנוע, כאשר כל אחת מהנשים עטופה בציצית.

חלק מהקהל שצפה במשחק נדהם מהאירוע והעביר לידי ערוץ 7 תיעוד של המופע הפוגעני.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הנחתה את מנכ''ל משרדה לדון בסוגייה ולבחון כיצד איגוד הכדורסל פועל על דעתו הבלעדית ובוחר שלא להתחשב ברגשות חלק מהציבור שמעוניין לצפות במשחקים אלו. המלצות המנכ''ל יוגשו לעיון השרה רגב.

ממשרד התרבות והספורט נמסר כי בכוונת המשרד לפעול אל מול איגוד הכדורסל על מנת שמקרים אלו לא יישנו.

''הערכים שלנו וכבודנו לסמלים המכוננים שלנו לא עוצרים במגרשי הספורט. המדובר באירועי גביע המדינה, אירועים ממלכתיים בהוויתם וככאלה, יש לדאוג, שהתכנים המופיעים בהם, לצד המנון ודגל המדינה, מתחשבים ברגשות כלל הציבור", אמרה רגב לערוץ 7.

''הנחיתי את מנכ"ל משרדי לפעול מול האיגוד כדי שמופעים פוגעניים כלפי ציבור כזה או אחר לא יעלו על המגרשים'', הוסיפה.

איגוד הכדורסל הגיב גם הוא למופע הפוגעני. "אמש התקיימו משחקי חצי גמר גביע המדינה. לצערנו חלק מהציבור נפגע מהופעה של אחת מהלהקות שהופיעו בערב הזה, אנו מתנצלים על כך וכמובן שמופע מסוג זה לא יחזור על עצמו", נמסר מטעם האיגוד.

ענבל מאיו, מנהלת הלהקה, הוסיפה, "הנבחרת שלנו נבחרה להופיע במשחק בשל המקצועיות והאיכות של המופעים שלנו. בין השאר הופענו גם במופע חסידי. הבד שנלבש נועד לצורך אווירה בלבד. המופע הזה מאוד פופולרי בארץ ובקרב קהילות יהודיות בחו"ל ועולה במשך שנים רבות. מעולם לא קיבלנו עליו ביקורת וכמובן שמעולם לא היה בכוונתנו לפגוע ברגשות של אף אדם. בעקבות התגובות לא נעלה עם המופע הזה במשחק הגמר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il