מקלב למפגינים: אתם פוגעים בחרדים

בפתח ישיבת ועדת החוץ והביטחון התייחס חבר הכנסת להפגנות שהיו הבוקר מתחת לביתי. "מה שאנחנו עושים זו הוראה ישירה של גדולי ישראל".

חזקי ברוך , כ"ח בשבט תשע"ח

הדיון בועדה
הדיון בועדה
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת אורי מקלב, דיבר הבוקר (שלישי) בפתח ישיבת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת הדנה בתקנות גיוס נשים, על ההפגנות שהיו בפתח ביתו בניסיון למנוע ממנו מלצאת לכנסת.

"לא נבחרנו על ידי פריימריז אלא על ידי גדולי ישראל. אנחנו סרים רק למרותם. אחד המבחנים שלנו על הציות והאבחנה כלפיהם זה הדיון הזה. אנחנו לא זזים בעמדה שלנו לא ימין ולא שמאל. אנחנו לא יכולים לא להקל ולא להחמיר", סיפר מקלב.

הוא פונה למפגינים ואמר, "במקרה שלנו כל הפגנה שיש רק מגביהה את החומות בין מי שאני מייצג לבין מי שאני לא מייצג. לא כל מי שלבוש כמוני הוא אותו דבר".

סגן שר החינוך מאיר פרוש סיפר גם הוא על הפגנות שהיו הבוקר ליד ביתו. "חבריי ואני נבחרנו על ידי קרוב לרבע מליון איש ואישה - שגדולי ישראל אמרו להם להצביע יהדות התורה. אלה שמפגינים לא הלכו להצביע בבחירות. אנחנו יודעים שגדולי ישראל לא שולחים אותם".

"אני רוצה לומר שאם אנחנו יושבים פה, זה מכיוון שגדולי ישראל שלחו אותנו לכאן. אנחנו עושים את השליחות שלנו על פי הציווי שלהם", ציין פרוש.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר אמר כי ''לגבי הניסיון של אנשים להשפיע באלימות על עמדתם של חברי כנסת, אין לי שום חשש שמי מכם יושפע מאווירת אלימות שתופעל כנגדו".

"אני שמח שכל הנצורים שוחררו והגיעו לדיון ואני משוכנע שיאמרו את עמדתם ודעתם בפתיחות רבה מאוד. כאחד שחווה הפגנות רבות ליד ביתו כדי לשחרר מאן דהוא ממעצר מנהלי, זה לא השפיע עלי בשום צורה ואני יודע שזה לא ישפיע עליכם'', סיכם דיכטר.