"המופע הפוגעני לא יחזור על עצמו"

באיגוד הכדורסל הגיבו לטענות על מופע העידוד בו הופיעו נשים בלבוש מינימלי עטויות בציצית. מנהלת הלהקה: "הבד נועד לצורך אווירה"

נרי וייס , כ"ח בשבט תשע"ח

כדורסל
כדורסל
צילום: פלאש 90

באיגוד הכדורסל מתנצלים ולוקחים אחריות. לאחר הטענות הרבות בדבר ההופעה הפרובוקטיבית אמש במשחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורסל שהתקיימו בהיכל מנורה מבטחים שבתל אביב, באיגוד הכדורסל מודים בטעותם ומבטיחים כי זה לא יחזור על עצמו בשנית.

כזכור, במהלך משחק הכדורסל אמש (שני) בין מכבי תל אביב לאשדוד, במסגרת חצי גמר גביע המדינה, עלו על הרחבה נשים והופיעו בלבוש מינימלי ובלתי צנוע, כאשר כל אחת מהנשים עטופה בציצית. חלק מהקהל שצפה במשחק נדהם מהאירוע והעביר לידי ערוץ 7 תיעוד של המופע הפוגעני.

גם הרשתות החברתיות הוצפו בתלונות על המופע הפוגעני וכמובן שהדבר לא פסח על ראשי איגוד הכדורסל שהודו בטעותם.

גם התערבותה של שרת התרבות והספורט מירי רגב שהנחתה את מנכ"ל משרדה יוסי שרעבי "לפעול מול האיגוד כדי שמופעים פוגעניים כלפי ציבור כזה או אחר לא יעלו על המגרשים'', השפיעה כשבאיגוד הכדורסל השיבו לפני זמן קצר כי "אנו מתנצלים על פגיעה בחלק מהציבור שנפגע מהופעה של אחת מהלהקות שהופיעו בערב, וכמובן שמופע מסוג זה לא יחזור על עצמו".

מנהלת הלקה, ענבל מאיו הסבירה את המופע המביש כשאמרה: "הנבחרת שלנו נבחרה להופיע במשחק בשל המקצועיות והאיכות של המופעים שלנו. בין השאר הופענו גם במופע חסידי כשהבד שנלבש נועד לצורך אווירה בלבד".

לדברי מאיו, "המופע הזה מאוד פופולרי בארץ ובקרב קהילות יהודיות בחו"ל ועולה במשך שנים רבות. מעולם לא קיבלנו עליו ביקורת וכמובן שמעולם לא היה בכוונתנו לפגוע ברגשות של אף אדם. בעקבות התגובות לא נעלה עם המופע הזה במשחק הגמר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il