אדריכלות שלא מן המניין

כל בית נראה שונה מחברו. הסיבה לכך היא שהבית מעוצב בדרך כלל על ידי מי שגר בו ולכן הוא מקבל את המראה שמתאים לאופי של הדיירים.

לאוס מדיה , כ"ח בשבט תשע"ח

עיצוב בתים
עיצוב בתים
צילום:הדמיה

עיצוב פנים של בית יכול לספר לנו הרבה על האנשים אשר גרים בו, הצבעים השונים, מבנה החדרים וסגנון הרהיטים הם במקרים רבים ייחודיים לכל בית.

ישנם אנשים אשר מתמחים בעיצוב של בתים והתאמת המראה שלהם בדיוק לרצונו של הדייר או הדיירים. אם אתם מעוניינים בעיצוב מחדש של הבית או המשרד מומלץ לפנות למשרד אדריכלות פנים אשר עוסק בדיוק הנושא זה.

כל מי שיש לו עסק במרכז יודע לקוחות מתרשמים מאוד ממראה של עסק או משרד. מציאת אדריכלים במרכז היא משימה לא פשוטה וזאת כל עוד אתם מחפשים אדריכל ברמה גבוהה ובעל ניסיון רב. ככל שהאדריכל הינו בעל ניסיון רב יותר כך גדל הסיכוי שתהיו מרוצים מהעבודה שהוא יבצע. כל בניה חדשה היא הזדמנות לעיצוב מיוחד בדיוק כמו שחלמתם עליו. זה לא חייב להיות רק בבית הפרטי וניתן לעצב גם את המשרד, המסעדה או המספרה.

ניצול נכון של הסביבה

שימוש באלמנטים שונים כמו תאורה, שבירת קירות, צבעים שונים וריהוט מתאים יכול לשנות את נקודת המבט מן הקצה אל הקצה. אדריכל מקצועי ידע להשתמש בכל התנאים אשר מספקת לו הסביבה: הזווית של השמש, סביבה הקרובה, גובה המבנה ועוד דברים. תכנון בית דורש עבודה מדוקדקת שכדאי להפקיד רק בידיים של איש מקצוע. טעויות בתכנון עלולות לעלות ביוקר ולכן יש לוודא שמדובר באדם מיומן ובעל ניסיון.

כל אחד רוצה שהבית שלו יהיה שונה מכל בית אחר, עיצוב מיוחד לא בהכרח יוביל לתוצאה מרשימה ולעיתים כדאי להקשיב לעצות של אנשים שמבינים בנושא. צריך להתאים את העיצוב ליעוד הסופי של המקום. אין טעם לעצב באופן שלא קשור ולא משרת את המטרה. עיצוב צריך להיות פונקציונלי ופרקטי ולא כדאי להתפשר על כך. כיום ישנם אלמנטים עיצוביים רבים אשר הם גם פרקטיים וניתן לעשות בהם שימוש.

עיצוב בבית הפרטי

עיצוב בתים פרטיים הפך בשנים האחרונות לתעשייה של ממש. מכיוון שמדובר בבית הפרטי שלכם מומלץ לברר היטב מי האדם שבידיו אתם מפקידים את ביצוע עבודת העיצוב. אדריכל איכותי ומנוסה ניתן למצוא ברשת האינטרנט. חיפוש קצר יניב רשימה של כמה משרדים ואנשים פרטיים שאפשר לבדוק. כדאי לברר אם יש המלצות טובות לאורך זמן, כך ניתן יהיה לדעת אם מדובר באדריכל מוכר וידוע. המלצות הן הדרך הטובה ביותר על מנת להיות בטוחים בבחירה.

אפשר גם כמובן להתייעץ עם בני משפחה וחברים קרובים שמבינים בנושא. אחד היתרונות בעיצוב פנים הוא שניתן לשנות אותו מיד פעם. כן אפשר להחליף אווירה בכל זמן מה ולאפשר ריענון. כדאי שיהיה תיאום עיצובי בין חלקו החיצוני של המשרד לעיצוב הפנימי. כל שלא ייווצר מצב שבו החזית הינה מוזנחת והמשרד מעוצב למשעי ולהיפך. שמירה על רצף עיצובי היא חשובה מאוד ורק אדם בעל ראיה חזותית נכונה יוכל לתכנן זאת כמו שצריך.

דירה מעוצבת למשעי

כאמור כל חלל ניתן לעיצוב ואין כל קשר בין גודל הדירה ליכולת לעצב אותה. עיצוב דירות קטנות הוא מלאכת מחשבת שעלולה להיכשל אם לא עושים את הדברים בצורה נכונה. ישנם דברים רבים שניתן לעשות בדירות קטנות שישנו אותן מהקצה אל הקצה. זוהר לבנון אדריכלות ועיצוב עוסק בתכנון ועיצוב של בתים פרטיים ובנוסף גם בשיפוץ נכסים. מומלץ לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא.