פתק שחרור ובגדים חדשים

לבית החולים מעייני הישועה הגיע אדם מחוסר דיור שלא דמיין כי ייצא מהמחלקה הפנימית עם סט בגדים חדשים, נעליים ואפילו כסף.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשע"ח

בית החולים מעייני הישועה
בית החולים מעייני הישועה
צילום: דוברות בית החולים

רופאי המחלקה הפנימית בבית החולים מעייני הישועה רגילים לטפל מידי יום בחולים שונים הבאים מרקעים שונים ומסיבות אשפוז שונות.

בימי החורף הקרים מספר המטופלים עולה ומחלות החורף מגוונות. כך קרה גם השבוע, כשהגיע אדם אלמוני למחלקה ללא ביגוד התואם את מזג האוויר הקר ואף ללא נעלים.

אותו אדם, לבוש בבגדים קצרים ודקים ללא נעלים הגיע במצב קשה של תשישות וחולשה. מיד החל הצוות לבדוק את מצבו הגופני ולהשאירו באשפוז עד שיחלים מתשישותו וממחלות החורף מהן סבל.

ככל שעברו ימי האשפוז הבין הצוות הרפואי כי מדובר במטופל חסר דיור ומיד התחילו המגעים של עובדת הסוציאלית של המחלקה, משה הניג ביצירת קשר עם עובדת הסוציאלית של הקהילה הנמצאת עימו בקשר ועם העובדת הסוציאלית של קופת החולים שהבינו כי אכן מדובר במקרה של מחוסר דיור, המתגורר על גג של אחד הבניינים בבני ברק.

וכך, החל "מבצע" פנים מחלקתי של צוות הרופאים, האחיות ועו"ס המחלקה של איסוף בגדים חמים ונעליים המתאימות למידותיו. ובאיסוף תרומות כספיות שיוכל המטופל להתאושש ולהתחזק גם בימי הקור.

כשהגיע שעתו של המטופל להשתחרר, חזק ובריא לצד טופס השחרור הוא קיבל מענק בגדים, נעלים וכסף. התחושה במחלקה הייתה כי לא מספיק רק לטפל בחולה המגיע למחלקה ולשחררו, אלא יש לתת לו את מיטב הכלים שיוכל לשמור על בריאותו וחוסנו.

במחלקה הפנימית של בית החולים מעייני הישועה יש הבנה ברורה כי מצבו הסוציו אקונומי של אדם הוא נדבך חשוב במצבו הבריאותי. ואדם יכול לשרוד בבריאות את ימי החורף כשיש לו את הכלים והציוד לשמירה על חום גוף ומזון בריא.