הרבנים לנתניהו: קדם חוק לימוד תורה

רבנים בכירים בציונות הדתית חתמו על פנייה לראש הממשלה נתניהו כדי שיסייע בקידום הצעת החוק באופן שיבהיר גם את חובת הגיוס לצה"ל.

חזקי ברוך , כ"ח בשבט תשע"ח

נתניהו והרב דרוקמן
נתניהו והרב דרוקמן
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

רבנים בכירים בציונות הדתית ובהם הרב חיים דרוקמן, הרב יעקב אריאל, הרב צפניה דרורי והרב דב ליאור, חתמו על פנייה לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה שיקדם חוק יסוד חדש שיעסוק בלימוד תורה.

"זכות גדולה נפלה בחלקך, עוד אחת מיני רבות שאתה זוכה להן כמי שעומד בראש ממשלתנו. בימים הקרובים תונח על שולחן הכנסת הצעת חוק יסוד לימוד תורה. הצעת החוק מבקשת לעגן בחוק יסוד את לימוד התורה כערך יסוד במדינתנו היהודית המתחדשת", כותבים הרבנים לראש הממשלה.

הם מסבירים לו את חשיבות החקיקה בנושא. "הצעת החוק הזו חשובה למדינת ישראל וזכות גדולה תהיה לך כשהיא תחוקק במשמרת שלך. אנו מבקשים לעודד אותך לתמוך בהצעת החוק ולקדם אותה בהקדם האפשרי".

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

הרבנים מבהירים כי עיגון לימוד התורה בחוק, אינו מעיד על כוונה להתחמק משירות צבאי. "נבקש ממך לוודא כי במהלך הדיון בהצעת החוק יובהר בצורה שאינה משתמע לשתי פנים כי לימוד התורה מאפשר דחיה באופן זמני בלבד של קיום מצוות השירות הצבאי ובשום אופן לא פטור, כפי שפסק הרמב"ם שלמלחמת מצווה יוצאים אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה".

"אין לנו ספק כי ביצור מעמדה של תורת ישראל ושל לומדיה בחוק יסוד יתרום רבות למדינת ישראל, יעמיק את הכרתנו הממלכתית בחשיבותה של התורה ויהיה נדבך חשוב נוסף בהרמת קרננו ובצמיחת גאולתנו. בברכת התורה, העם והארץ", סיכמו הרבנים את מכתבם לראש הממשלה.

לערוץ 7 נודע כי ברקע המכתב פנה בשבוע שעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' לרבנים וביקש שישמעו את קולם בנושא, "הצעת החוק נתקלת כרגע בקשיים מצד חלק מהשותפים הקואליציוניים ובראשם הליכוד וראש הממשלה. בחודשים האחרונים אנו רואים עד כמה עמדת רבני הציונות הדתית נתפסת כחשובה ומשמעותית בעיני אישי ציבור וגורמים פוליטיים רבים שאינם בני הציונות הדתית דווקא. לכן, בדחילו וברחימו אני פונה אליכם, כתלמיד בפני רבותיו, ומבקש מכם להשמיע את קולכם בעד חוק חשוב זה אשר ירים את קרנה של תורה במדינתו היקרה, ובכך להביא נבחרי ציבור רבים, גם כאלה שאינם במפלגות דתיות, לתמוך בחוק זה ולקדמו", כתב סמוטריץ' לרבנים.

סמוטריץ' חתם את מכתבו לרבנים, "אין לי ספק כי תמיכתם של רבנים רבים בחוק זה ועידודם לחוקק אותו יפעלו לטובה כמובן כלפי שמיא אך גם יקדמו בצורה מעשית את חקיקת החוק".