ילדים סורים לישראל: תפציצו

ילדים סורים הצטלמו כשהם נושאים שלט גדול ובו קריאה בעברית לישראל להפציץ ולנקום בסוריה, לצד הוקרה למזרחן ד"ר אדי כהן עמו שוחחנו.

שמעון כהן , כ"ח בשבט תשע"ח

סוריה
סוריה
צילום: רויטרסטוען....

המזרחן הד"ר אדי כהן הופתע אתמול לגלות צילומים של ילדים סוריים המבקשים בשלט גדול ממדינת ישראל להמשיך ולתקוף בסוריה כנקמה על הרג ילדים סורים בידי המשטר, וזאת תוך אזכור ממוקד שלו עצמו על גבי השלט.

"נא לתקוף עוד בסוריה נקמה לרצח ילדינו עלי ידי אסד. אנחנו הסורים בשלום. אוהבים את ד"ר אדי כהן התומך", נכתב בשלט שנשאו הילדים הסורים. בשיחה עם יומן ערוץ 7 מספר ד"ר כהן על מצבם של הקוראים לעזרה ועל תחושותיו לנוכח האיזכור האישי שלו.

"מדובר בעם מסכן שהמנהיג שלהם מבצע בהם רצח-עם וכולם עזבו אותם, הרוסים, האיראנים, התורכים. זו קבוצה קטנה שנשארה והיא לוחמת באסד", מסביר ד"ר כהן המציין כי בתחתית השלט המדובר נכתב בערבית המיקום 'כפר נאבל' והתאריך, מועד הצילום שלשום ביום ה-11 בפברואר.

"שלחו לי לינק לדף שבו התמונה התפרסמה. הורדתי את שתי התמונות, ומסתבר שלאחר מכן מחקו את כל הפוסט הזה שפורסם בדף הפייסבוק של העיירה כפר נאבל, במחוז אידליב ששוחררה משלטון אסד. הם כבר לוחמים 7-8 שנים נגד שלטון אסד", הוא מספר ומציין כי המניע להסרת התמונה היה ש"אחד העוקבים כתב שעכשיו כולנו נשלם על התמונה הזו.

''הם פוחדים שאסאד יוציא כמה מטוסים וישמיד את העיירה. אצל אסד אין צחוקים. הוא מסוגל לעשות את זה".

על האיזכור האישי שלו בשלט הסורי, מספר ד"ר כהן: "אני בקשר עם רוב העולם הערבי, מקבל הרבה מיילים והודעות. גם בעיראק אומרים לי בואו ותכבשו אותנו, לא יכולים לחיות עם האיראנים ששולטים בהם, קריאות מלבנון בואו ותצילו אותנו. האיראנים שולטים. הם השולטים של המזרח התיכון. האיראנים מתרחבים, הכורדים הפסידו, האיראנים מתקרבים מאוד.

''יש רצף טריטוריאלי מטהרן עד הגבול הסורי בעקבות הקריסה של כירכוק הכורדית. האיראנים משלמים כספים למוסלמים בדרישה לאמץ את השיעה והסונים מבוהלים ומפחדים. כך גם הסעודים".

על עצמו הוא מוסיף: "אני מוכר קצת בעולם הערבי. היו לי מספר עימותים עם מקורבים לבשאר אל אסאד. קיבלתי עידוד ממתנגדי אסד", הוא אומר ומזכיר את האיום שקיבל בשידור חי כאשר במהלך עימות באל-ג'זירה הטיח בו בכיר סורי ואמר כי כשם שתלו הסורים את אלי כהן כך גם יתלו את אדי כהן. "הם עוקבים אחריי וכשאתה מופיע באל-ג'זירה עשרות מיליונים מכירים אותך. הם עוקבים בפייסבוק ובפעילות נוספת שלי".

עם זאת הוא מוסיף ומעיר כי הצבת והכנת השלט לא מגיעה מאהבת מרדכי, כלומר מאהבתם אותו באופן אישי, אלא מהצורך בעזרה וסיוע לאחר שכולם נטשו אותם.

על תחושתו האישית כשראה את השלט הוא מספר: "הופתעתי מאוד לראות שיש אנשים שעוקבים ומבקשים ומעריכים, אבל מצד שני יש חשש שמשטרו של אסאד ינקום בהם וירצח את כל הילדים".