13 שנים להתנתקות: "אטימות לב"

יו"ר הכנסת תקף בחריפות את ממשלת שרון, ''איך נסביר לדורות הבאים למה במקום לעזור לחלוצים שהפריחו את אדמות גוש-קטיף - עקרנו אותם".

חזקי ברוך , כ"ח בשבט תשע"ח

13 שנים להתנתקות: "אטימות לב"
13 שנים להתנתקות: "אטימות לב"
צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מתח היום (שלישי) ביקורת חריפה על הממשלה בראשות אריאל שרון שאישרה את תכנית ההתנתקות.

בטקס לציון ההתיישבות בגוש קטיף בסימן 70 שנה לשרשרת הגבורה מתש"ח ועד ימינו, אמר אדלשטיין כי "'חגיגת' הבר מצווה לגירוש מגוש קטיף עומדת בסימן שאלה גדול מאוד. איך נסביר לדורות הבאים למה במקום לחזק את בדק הבית, הרסנו את הבית?

''למה במקום לעזור לחלוצים שהפריחו את אדמות החול של גוש-קטיף – עקרנו אותם? מה חשבנו שנשיג באיוולת הזו, שהיתה מנוגדת לכל היגיון מדיני, ביטחוני, מוסרי וציוני? לפני שלוש-עשרה שנים לא היו תשובות, היום אין תשובות וגם בעתיד לא יהיו''.

אדלשטיין תקף, ''תוכנית ההתנתקות תיזכר לנצח בתולדות ישראל כביטוי לשרירות שלטונית, לניצול ציני של הדמוקרטיה ולאטימות לב עד אבסורד.

יושב ראש הכנסת הוסיף כי חרף התחושות הקשות והאיוולת שנעשתה למגורשים עלינו לשמור על אחדות. "ישׁ קו אחד שמחבר בין אלו שׁלחמו בבאב אל-וואד ואלו שלחמו במחבלים בכיסופים; בין אלו שנטעו בדגניה ואלו ששתלו בגדִיד. גם תוכנית ההתנתקות, מטופשת והרסנית ככל שהיתה – אסור שתפרום אפילו חוט אחד מהחוטים שמרכיבים את הקו הזה".

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) שדיבר בכנס אמר "'נזכור ונחזור'. לקח 2000 שנה לעם ישראל לחזור לארצו. לקח לילדי כפר עציון 19 שנה לחזור אחרי שגורשו משם בתש"ח. אבל מורשת גוש קטיף תיתן לנו את הכוח לפרוץ הלאה. נזכור ונחזור", אמר השר אריאל.

יושב ראש האופוזיציה ח''כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני) אמר "אני כאן למרות חילוקי הדעות כדי לומר לכם כול הכבוד. המשיכו בפועלכם. אני מודה ליו"ר הכנסת על שיזם את היום הזה. נעבור את האתגרים כולנו, ביחד ובאחדות".