הוקמה השדולה למען הפרמדיקים

יו"ר הכנסת אדלשטיין: יש סוגיות רבות שהשדולה צריכה ויכולה לטפל בהן, זה נושא שחוצה מפלגות ושיקולים פוליטיים של ימין ושמאל.

חזקי ברוך , כ"ח בשבט תשע"ח

השדולה למען הפרמדיק ומערך רפואת החירום
השדולה למען הפרמדיק ומערך רפואת החירום
צילום: מד"א

הכנס הראשון של השדולה למען הפרמדיק ומערך רפואת החירום התקיים היום (ג') במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובראשות יו"ר השדולה ח"כ ד"ר אכרם חסון (כולנו), חברי כנסת, מנכ"ל מד"א אלי בין, נציגי צה"ל, משטרת ישראל, שב"ס, משרד הבריאות ונציגי קופות החולים.

במהלך הכנס ריגשו את הנוכחים מייקל קוסופסקי ועמית שטיינהרט, שני אזרחים שהגיעו להודות ולספר כיצד חייהם ניצלו ע"י פאראמדיקים של מד"א.

קוסופסקי סיפר כיצד פאראמדיק מד"א ישראל ויינגרטן החזירו לחיים פעמיים, פעם אחת כאשר התמוטט במהלך משחק כדורסל ובפעם השניה כעבור כשנתיים כשלקה בדום לב במהלך פעילות גופנית בחדר כושר.

שטיינהרט שנפצע קשה בפיגוע בהר אדר סיפר בהתרגשות "אחרי שנפצעתי התקשרתי לאישתי ונפרדתי ממנה, כבר חשבתי 'פה אני הולך למות' ופתאום המלאכים בלבן עם המגן דוד על החזה הגיעו אלי, הם נתנו לי את הכוח והאנרגיה להילחם על החיים".

בנוסף חולקו תעודות הוקרה והערכה לחמישה פאראמדיקים ותיקים שמצילים חיים בניידות לטיפול נמרץ של מד"א ברחבי הארץ.

יו"ר הכנסת אדלשטיין אמר "כשאדם מן היישוב רואה אירוע עם נפגעים, התגובה היא לרוץ לכיוון ההפוך מהאירוע, לאו דווקא אל תוך האירוע, פאראמדיקים - אם במדים ואם לא, רצים ישר אל תוך האירוע, לראות איך הם יכולים לסייע. בישראל, לצד אירועי השגרה יש גם אירועי טרור, ובמקרים האלו נוכחות של פאראמדיק, אם בתפקיד או שלא בתפקיד, היא חשובה ביותר, פאראמדיק פשוט מציל חיים.

''יש סוגיות רבות שהשדולה צריכה ויכולה לטפל בהם ואני סמוך ובטוח שהיא גם תטפל, זה נושא שחוצה מפלגות, חוצה קואליציה ואופוזיציה. אני מברך את הדברים הטובים והחושבים שאתם עושים, בהצלחה רבה", אמר אדלשטיין.

יו"ר ומייסד השדולה ח"כ ד"ר אכרם חסון (כולנו) סיפר "ביקרתי במד"א, ראיתי את העשייה הברוכה שלכם והרגשתי מחויבות מצפונית אישית להקים את השדולה הזו במטרה לסייע לכם. חשוב שכל אזרח במדינת ישראל ידע שאתם הפאראמדיקים אנשי מקצוע מצילי חיים שעושים עבודת קודש למען כולנו.

''אנחנו מחויבים לכם, המטרה שלנו בהקמת השדולה הזאת לקדם חקיקה שתיתן לכם מענה אחראי מטעם החברה בישראל. הצעד הזה חשוב מאוד, חיי אדם הם ערך עליון'', הדגיש חסון.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר ''"אדוני היו"ר, קודם כל תודה רבה על הכבוד הגדול שאתה רוכש לפאראמדיקים ולמגן דוד אדום. אין ספק שהוקמה כאן שדולה מיוחדת, למקצוע חשוב ביותר שחייב סיוע. לא יכול להיות שבמדינת ישראל פאראמדיק מרוויח כ"כ מעט, זה דבר שצריך להיות על סדר היום.

''אני מודה לך ולשאר חברי השדולה על ההתגייסות ועל היכולות. אני מודה לכל הפאראמדיקים במדינת ישראל על העשייה מצילת החיים שלהם'', הוסיף בין.

זכי הלר

דובר מד"א

052-3696444

www.mdais.org

cid:image001.gif@01D3A51F.3C52E0B0