שקד: נקדם עם הליכוד את מהלך הריבונות

השרה שקד לערוץ 7: על גבאי לעשות חשבון נפש. עלינו להוביל יחד עם הליכוד את מהלך הריבונות. מקווים למנוע הרס של 7 מבתי נתיב האבות.

עוזי ברוך , כ"ט בשבט תשע"ח

איילת שקד בכנס ירושלים
איילת שקד בכנס ירושלים
צילום: הלל מאיר/TPS

שרת המשפטים ח"כ אילת שקד השתתפה בכנס ירושלים ה-15 ושוחחה עם ערוץ 7 בעמדת השידור בכנס.

בתחילת דבריה התייחסה שקד לדבריו החריפים של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי נגד הציונות הדתית. "אין לי מושג מה הוא רוצה ועל מה הוא מדבר", אומרת שקד, "אני חושבת שאבי גבאי צריך קודם כל להחליט מי הוא ומה הוא. צריך לזכור שהוא עומד בראש מפלגת שמאל, מפלגה שרוצה למסור את יהודה ושומרון לרשות הפלסטינית. מי שצריך לעשות חשבון נפש זה אולי הוא קודם כל".

לאור הדיווחים על משבר עם ארה"ב סביב סוגיית הריבונות אומרת שקד: "אני חושבת שאנחנו כמפלגת הבית היהודי צריכים להמשיך להוביל את המהלך הזה ביחד עם הליכוד. זה לא מהלך שיקרה ביום אחד, למרות שבגין סיפח את רמת הגולן ביום אחד, אבל צריך איזשהו תהליך והבשלה. אני חושבת שעצם זה שראינו שהחוק עלה לסדר היום של הועדה והייתה התכנסות תמיכה גם של הבית היהודי וחלק מחברי הליכוד סביב חוק זה דבר משמעותי".

נתניהו באמת רוצה בזה?

"אני לא פרשנית בענייני נתניהו, אבל אני יכולה להגיד לך שאנחנו רוצים ומרבית השרים בממשלה רוצים".

בהתייחס לפרשת נתיב האבות אומרת השרה: "אנחנו מאוד מקווים למנוע פינוי של שבעה מתוך הבתים ובונים שכונה חדשה בקרבת מקום לשכונה הקיימת. בסופו של דבר, מכל הרס כזה אנחנו בונים או שכונה חדשה או יישוב חדש. הורסים לנו כמה בתים ואנחנו בונים פי עשר וזה מה שחשוב".

כשרת המשפטים, איך את מסתכלת על העימות בין נתניהו ומפכ"ל המשטרה?

"אני לא רוצה להיכנס לזה. אני מקווה שהפרשות האלה יסתיימו".