איך, מתי ולמה: שטיח אדום לניקיון

מתי צריך לנקות את השטיח? זוהי שאלה שרבים שואלים את עצמם ולא תמיד יודעים את התשובה המדויקת.

לאוס מדיה , כ"ט בשבט תשע"ח

שטיח נקי
שטיח נקי
צילום: יח"צ

למעשה אין תשובה שהיא ממש מדויקת אך ניתן לשער שאחת לכמה חודשים זה זמן סביר לניקוי עמוק ויסודי של השטיח שנמצא בביתכם. ניקוי השטיחים הוא מקצוע שכרוך בניסיון רב ואין לזלזל בו כלל וכלל. אם בעבר היינו תולים את השטיח על המעקה במרפסת וחובטים בו באמצעות מחבט שטיחים, הרי שכיום ניתן לנקות שטיחים ברמה שתוציא ממנו את כל הלכלוך והאבק וזאת עלי ידי שימוש בטכנולוגיה חדישה, מתקדמת, חזקה ושקטה יחסית.

מנקים לכם את השטיח

ניקוי שטיחים בבית הלקוח הוא עדיף מסיבות רבות:

  • כאשר אתם מזמינים ניקוי בבית אז יש לכם שליטה מלאה על כל התהליך, אתם יכולים לראות בעיניים שהניקוי הינו יסודי ואמין. כל שכן כאשר מדובר בשטיח מקיר לקיר אשר ניתן לנקות אותו רק בבית הלקוח.
  • ניקוי בבית חוסך זמן ותיאומים עם חברה אשר אמורה לבוא ולקחת את השטיח ולאחר כמה ימים להחזיר אותו.
  • איכות הניקוי בבית היא גבוהה יותר וכמובן שבמקרים רבים ניתן לייבש את השטיח במקום באמצעות מכשירים ייעודיים.

כמו שאנו נוהגים לשטוף את הרצפה לפחות אחת לשבוע, כך גם השטיחים והריפודים מתמלאים בלכלוך ואבק. בבתים סגורים אשר מופעלות בהם מערכות מיזוג האבק מסתובב בחלל הבית ופוגע באיכות האוויר. מומלץ להזמין ניקוי אחת לכמה חודשים וזאת כמובן בהתאם למצב השטיח.

רובצים על הספה בסלון

הסלון הוא אחד המקומות הפופולאריים בכל בית. זה לא משנה אם ישנן ילדים בבית או לא, תמיד יהיה מישהו שתפקידו לרבוץ על הספה ותמיד זה יהי ובאותה תנוחה. ניקוי ספות דורש ניסיון רב. יש להכיר סוגי בדים רבים, מרקמים שונים, ולדעת להשתמש בחומרים הנכונים על מנת שלא יגרם נזק לבד. את הניקוי יבצע רק בעל מקצוע מיומן שמכיר את כל הסיכונים יודע בדיוק מה לעשות ובעיקר מה לא לעשות. כאמור סוגי הבדים הם רבים ולכן יש להכיר אותם לעומק.

מי שמחזיק ספות אשר עשויות מבד אורגני עליו לדעת שלא כל כתם ניתן להסרה מלאה. כאשר מדובר בבד אורגני כל טיפת מים שנוגעת בבד עלולה להשאיר כתם צהבהב. הסיבה לכך היא שהמים בישראל מכילים חומרים נוספים אשר נותרים בבד לאחר שהנוזל מתייבש. במקרה שנוצר כתם בבד מומלץ להזמין בדחיפות בעל מקצוע שיטפל בעניין. בדים סינטטיים אמנם נחשבים לעמידים יותר בפני חומרי ניקוי שונים, אך גם כאן צריך להיות זהירים שכן הבד עלול לאבד צבע ורק אדם מקצועי ישתמש במינון הנכון ובטמפרטורת המים המתאימה.

כסאות, מושבים ושאר ריפודים

ככל שמדובר בריפודים שונים הכול תלוי בשימוש שנעשה בהם. לדוגמא אם מדובר בכיסאות שנמצאים במטבח סביר להניח שיהיו עליהם כתמים של שמן ושאריות מזון. כתמים מהסוג הזה קשה מאוד להסיר ויש לעשות שימוש בחומרים מיוחדים. ניקוי ריפודים מכל סוג כרוך בהשקעה רבה ולא כדאי לנסות לבצע אוות באופן פרטי.

אם מדובר בריפודים מצמר יש להשתמש רק במים קרים ובחומרים עדינים יחסית. ריפוד מחומר אורגני הוא עדין בהרבה ובגדול עדיף שלא לחשוף אותם לסכנת כתמים. אם כבר התלכלכו כדאי להזמין איש מקצוע מיומן שיחווה דעתו ויטפל בנושא. ניקוי ספות בד עלול להסתיים בנזק אם לא יודעים כיצד לבצע זאת נכון. הבד עלול לאבד צבע או להיקרע. חברת יוסי מזרחי מציעה שירות של ניקיון בבתים פרטיים, מוסדות , אולמות קולנוע ועוד. החברה מחזיקה בצוות של עובדים מיומנים שיעשה את העבודה באופן מושלם.

הכתבה פורסמה בשיתוף עם חברת אקטיבנט – בניית אתרים לעסקים קטנים בישראל