''הכל פייק ניוז''

עו"ד יוסי פוקס שעתר לבג"ץ נגד פרסום ההמלצות, מסביר כי "המשטרה שסיימה את החקירות קובעת כי קיימת תשתית ראייתית לביסוס חשדות בלבד"

יוני קמפינסקי , כ"ט בשבט תשע"ח

המפכ"ל רוני אלשיך
המפכ"ל רוני אלשיך
צילום: דוברות המשטרה

תגובת נתניהו להמלצת המשטרה

עורך הדין יוסי פוקס שעתר לפני מספר שבועות לבג"צ ודרש כי המשטרה תימנע ממתן המלצות על העמדה לדין של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיב להודעת המשטרה שפורסמה אמש.

לדברי עו"ד פוקס אין בהודעת המשטרה המלצה להעמיד לדין את נתניהו בעבירה כלשהי ואף אין בהודעת המשטרה קביעה כי התגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום בעבירה כלשהי.

"המשטרה שסיימה את חקירותיה קובעת בהודעתה כי קיימת תשתית ראייתית לביסוס חשדות בלבד", הסיר פוקס, ''בוודאי ובוודאי לא המלצה להגיש כתב אישום, אלא בסך הכל המשטרה מתארת בהודעה שלה מה מסקנות חוקריה באשר לחשדות נגד ראש הממשלה".

עורך הדין פוקס בירך את המשטרה על כך שפעלה בהתאם לפסק הדין בעתירה שהוגשה על ידו לבג"צ. "משטרת ישראל קיימה אחת לאחת את הנחיות היועץ המשפטי לממשלה כפי שהודיעה בתשובתה לבג''צ, הן בכך שלא צורפו המלצות כלשהן להעמדה לדין לסיכום תיק החקירה, והן על כך שההודעה עצמה שנשלחה לתקשורת נוסחה ואושרה על ידי היועץ המשפטי לממשלה".

פוקס ציין כי לכלי התקשורת שמעדו בפרסומי הפייק ניוז, כלשונו, מגיעה תעודת עניות. "לצערי התקשורת בוחרת לקדם את האג'נדה שלה על פני תיאור המציאות המשפטית", סיכם.