"המלצות המשטרה חסרות משמעות"

ראש לשכתו לשעבר של נתניהו מותח ביקורת על המשטרה וטוען בראיון לערוץ 7, "איך אפשר לחקור בתום לב ראש ממשלה שכבר סימנו אותו?".

בני טוקר , כ"ט בשבט תשע"ח

נתניהו ואלשיך
נתניהו ואלשיך
צילום: באסאל עוו'ידאת, פלאש 90

עורך הדין פיני פישלר, לשעבר קצין חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרת ישראל ומי ששימש כראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אומר לערוץ 7 כי המלצות המשטרה חסרות משמעות מבחינתו.

"מדובר בכתב סיכום חקירה ולא המלצות. במדינת ישראל יש את הפרקליטות, פרקליט מדינה והיועץ המשפטי לממשלה, שהם צריכים לעבור על חומר החקירה ולקבל החלטה", מסביר פישלר.

הוא מציין שבלא מעט תיקים בעבר, חרף המלצת המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה לא מצא עילה לעמדה לדין. "צריך להיזהר. יש את חזקת החפות. המשטרה אמנם המליצה, אבל עכשיו, באיזמל של מנתחים ישבו וישקדו על המדוכה הזו פרקליטים בכירים בצמרת פרקליטות המדינה והיועץ משפטי של הממשלה ויחליטו. גם אז עוד יהיה שימוע".

עו"ד פישלר טוען כי המשטרה והמפכ"ל התגלו בקלונם בחקירות נתניהו. "יש לי ביקורת קשה מאוד על מפכ"ל המשטרה. הגשתי נגדו תלונה בעניין אילנה דיין וההדלפות, יש לי תלונה קשה באשר לכל התנהלות המשטרה גם בתיק נתניהו וגם בתיקים אחרים".

"אני עוקב כקצין משטרה אחרי תיק נתניהו. המשטרה הביאה מהשב"כ מפכ"ל בתקווה לעשות סדר וניקיון ולקבוע נורמות של אי הדלפות. המפכ"ל התחייב והתרה בקציניו לא להדליף - ועיתונאים יושבים באולפנים ומצטטים מעדויות שעה אחרי שנחקרים יוצאים מחדרי החקירות בלהב 433. אני רותח מזעם", אומר פישלר.

הוא בטוח שחקירות ראש הממשלה לא נעשו בתום לב מוחלט. "אם סימנו את ראש הממשלה כמטרה ומייחסים לאנשיו את שליחת הקצינה שהתלוננה על ריטמן, ושליחת חוקרים פרטיים להתחקות אחר חוקרי להב 433, איך אפשר לחקור בטוהר ובתום לב ראש ממשלה שכבר מייחסים לו את הדברים האלה?", תוהה עו"ד פישלר.