"צביעות של הציונות הדתית"

ח"כ אלעזר שטרן חושב שהגיבוי של הציונות הדתית לנתניהו מיותר. בראיון לערוץ 7 הוא מוסיף, "אם נתניהו יצא זכאי - אולי אצביע לו".

חזקי ברוך , כ"ט בשבט תשע"ח

ח"כ אלעזר שטרן
ח"כ אלעזר שטרן
צילום: מירי צחי/TPS

"צביעות של הציונות הדתית"

חבר הכנסת אלעזר שטרן מ'יש עתיד' מותח ביקורת על הגיבוי שמעניקה מפלגת הבית היהודי לראש הממשלה נתניהו, אחרי פרסום המלצות המשטרה בחקירות שנקשרו בשמו.

"זו צביעות ואלו לא הערכים של הציונות הדתית. המפכ"ל אלשיך הוא מלב ליבה של הציונות הדתית וכדאי שהיא תמשיך לשאת אותו על כפיים כדוגמא ומודל לאלפי בני נוער ואנשים בציונות הדתית. לתת גיבוי לראש הממשלה אחרי שהוא מתגולל על המפכ"ל, זה אולי בגלל שהכורסאות שלהם נוחות מדי", אומר שטרן בראיון לערוץ 7.

הוא התייחס גם לעובדה שיו"ר מפלגתו, ח"כ יאיר לפיד, הוא אחד העדים המרכזיים בפרשה. "הופתעתי מיאיר לפיד ואני גאה בו מאוד. הוא נקרא למשטרה למסור עדות. אני לא מכיר מישהו שהיה אומר למשטרה לא. אני גאה בתוכן העדות שהוא מסר, ושהוא הלך לדרג המקצועי באוצר ולא קידם את חוק מילצ'ן".

לשטרן יש ביקורת גם על ראש הממשלה ועל תגובתו להמלצות נגדו. "הופתעתי מהדרך שבה ראש הממשלה הגיב. ההתקפה שלו על המשטרה בעיני יותר חמורה מההאשמות בשוחד".

לשאלה מדוע מפלגתו דורשת מנתניהו להתפטר ואינה ממתינה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, עונה שטרן, "אנחנו רק מצטטים את מה שנתניהו אמר על ראש ממשלה אחר. אנחנו מסתכלים איך התנהגו ראשי ממשלה בעבר".

"אתמול נתניהו ביטל אירוע בצפון - ואני מבין אותו. גם אני הייתי מבטל אירוע אם היו לי צרות כאלה על הראש. נתניהו לא יכול לתפקד כשיש תיקים כאלה מעל לראשו. אז שיתפטר ונלך לבחירות. ייבחר מישהו לראש ממשלה ואחרי זה הוא יחזור. אם הוא יצא זכאי - אולי גם אני אצביע לו", מצהיר שטרן.