"אף כותרת לא תפגע במכינה בעלי"

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', ערך סיור במכינת 'בני דוד' בעלי. "מדובר במפעל ליצירת לוחמים איכותיים, ערכיים וציוניים"

ערוץ 7 , כ"ט בשבט תשע"ח

קלמנוביץ' במהלך הסיור במכינה בעלי
קלמנוביץ' במהלך הסיור במכינה בעלי
צילום: יח"צ

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', הגיע הבוקר (רביעי) לסיור במכינת עלי, לאחר שהוזמן על ידי ראשיה להתרשם מפועלה של המכינה.

"כאשר נכנסים לשלושת בתי המדרש בעלי, הגוף מתמלא חרדת קודש והתרגשות נוכח מאות התלמידים הרוכנים על הגמרות ומתעמקים בחידושי תורה. שוחחתי איתם בסוגיה הנלמדת והתענגתי בלימוד המשותף איתם", סיפר קלמנוביץ'.

הוא הוסיף כי "אי אפשר שלא להתרגש מחביבותם של התלמידים ומהחינוך להקרבה שאותו סופגים בין כותלי בית המדרש. מקרוב הכל נראה אחרת, מאשר התדמית המצטיירת למכינה באמצעי התקשורת., אני מזמין את כולם להגיע ולהתרשם כמוני".

קלמנוביץ' התייחס לפרסומים הרבים סביב המכינה ורבניה בעת האחרונה. "אף כותרת שלילית לא תמחק את המוניטין המפואר של מכינת עלי. המכינה היא מפעל ליצירת לוחמים איכותיים, ערכיים וציוניים – את זה אף אחד לא יכול לשנות".

ליאור שטול, מנכ"ל מכינת בני דוד אמר כי "אסור להתבלבל. 30 שנה המוסד הזה קיים, עם אותם רבנים ואותה התנהלות. שום כותרת כזו או אחרת לא תשנה את המציאות. לא לוקחים משפט אחד, שנאמר שלא במקומו, וקובעים שזו דרכה של המכינה".