מחאה בי-ם נגד חניון האוטובוסים החדש

תושבי השכונות הסמוכות למרכז העיר נדהמו לגלות כי חניון בית החייל הופקע לטובת חניון אוטובוסים שמזהמים את האוויר.

ערוץ 7 , כ"ט בשבט תשע"ח

מחאת ההורים והילדים
מחאת ההורים והילדים
צילום: התעוררות

תושבי השכונות הסמוכות למרכז העיר ירושלים נדהמו לגלות כי חניון בית החייל הופקע לטובת חניון אוטובוסים שמזהמים את האוויר, כאשר במרחק עשרות מטרים משם נמצא גן ילדים.

תושבים הפגינו היום (רביעי) מחוץ לוועדה לתכנון ולבנייה בכיכר ספרא בדרישה לבטל את חניון האוטובוסים, מחשש לבריאות ילדיהם בגנים הצמודים לחניון.

במקביל עקרו תושבי נחלאות את שלטי הגבלת החנייה לבעלי תו אזורי בלבד ברחובות הסמוכים.

הרקע לעימות שהחל עם התושבים נוצר בשל העבודות לפיתוח רובע הכניסה לירושלים. בשל הפיתוח נולד צורך בחניון אוטובוסים בין נחלאות למרכז העיר. גורמי העירייה, כולל ועדת התכנון והבנייה, ועדת הכספים ומועצת העירייה הגיעו למסקנה כי החניון שיוקם חייב להיות תת קרקעי ולא חניון עילי, זאת לאור תזכיר איכות הסביבה ובקשות התושבים.

אך למרות זאת נדהמו התושבים לגלות כי העירייה הכשירה את חניון בית החייל כחניון לאוטובוסים, גם אם באופן זמני, על חשבון התושבים ועל חשבון איכות הסביבה בירושלים.

תושבים בנחלאות אשר נפגעו מביטול מקומות החניה טוענים כי הדבר נעשה באישון לילה ומבלי להודיע למנהל הקהילתי, לתושבים או לדרגים המקצועיים בעירייה.

הדבר גרם למעשה לכך שתושבי שכונת נחלאות והמבלים השוק לא יוכלו לחנות בחניון הסמוך לשכונה. נציין כי חניון בית החייל משמש את אלפי מתושבי שכונת נחלאות הידועה במחסור חמור במקומות חנייה.

חבר מועצת העיר ירושלים מסיעת התעוררות, אלעד מלכא, תקף ״כשראש העיר לוקח את החוק לידיים, שלא יתפלא שהתושבים מחזירים במטבע דומה. זה מצער שזה קורה אבל זה לא מפליא. תפקידו של ראש העיר הוא להוות דוגמא ומופת לשלטון החוק וכאשר הוא לא עושה את זה, המצב בעיר יכול להתדרדר בהקשר הזה. לא יכול להיות שראש בעיר שפועל באופן כזה, מקים חניון אוטובוסים שיפגע בבריאותם של ילדים רבים".