בין הנרצחים בפלורידה: תלמידים יהודים

17 בני אדם נהרגו במתקפת ירי בבית ספר תיכון בעיר פארקלנד, ביניהם גם תלמידים יהודים. היורה נתפס - אך המניע למתקפת הירי טרם הובהר.

ניצן קידר , ל' בשבט תשע"ח

פלורידה
פלורידה
צילום: אייסטוק

17 בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו באירוע ירי שהתרחש אמש (רביעי, שעון ארה"ב) בבית ספר בעיר פארקלנד שבפלורידה. בין הנרצחים באירוע גם תלמידים יהודים שזהותם טרם פורסמה.

המשטרה המקומית עצרה את היורה, ניקולס קרוז, בן 19, תלמיד לשעבר בבית הספר, שעבד בחנות הממוקמת בסמוך למוסד החינוכי. עד כה לא ברור המניע למתקפת הירי.

האירוע החל בסביבות השעה 14:30 (שעון מקומי), בשעה שבה סיימו חלק ניכר מ-2,000 תלמידי בית הספר את יום הלימודים והתכוונו לצאת מבית הספר בדרך לביתם. בצילומים מזירת האירוע נראים תלמידים רבים כשהם נמלטים מהמקום.

נועה גולן, תלמידת ביה"ס בפלורידה שבו התרחש אירוע הירי סיפרה ברשת ב' הבוקר, "יצאנו לדשא כי חשבנו שזה תרגיל, אבל אז שמענו את הירי והמורה אמרה לנו לרוץ, היינו הכי רחוקים ולכן היינו היחידים שיכלו לברוח, אבל שאר התלמידים התחבאו בכיתות, בארון או ליד החלון. רצו שנרוץ לאיזו חנות אבל אני גרה ליד ביה"ס אז רצתי הביתה".

"אני מכירה חלק מהנפגעים. לא כל כך הכרתי את הרוצח, אבל דיברתי איתו כמה פעמים כי הוא עבד בחנות ליד הבית שלי. הוא נראה לי איש מוזר כזה, ועכשיו אני יודעת למה", הוסיפה גולן.