לומדים על עצמנו ומעניקים לאחרים

בחברה המודרנית שלנו אנו עסוקים בהתרוצצויות ממקום למקום.

לאוס מדיה , ל' בשבט תשע"ח

אימון
אימון
צילום: יח"צ

עלינו לתמרן בין העבודה התובענית שלא תמיד מסייעת לנו לסגור את החודש, לבין המשפחה, החברים וגם הבילויים השונים. לעתים מגיע השלב לעצור לרגע, לבחון את דרכנו ולחשב מסלול מחדש. האם כך באמת אנו רוצים לחיות? האם הגיע הזמן לבצע שינוי משמעותי בחיינו? למרבה המזל, בימינו יש כמה כלים שיכולים לעזור לנו ולסביבתנו להגיע רחוק.

דרושים מאמנים אישיים

קורס אימון אישי הופך לאחד הקורסים המבוקשים ביותר בארץ ולא בכדי. במהלך הקורס, עובר האדם תהליך פנימי עם עצמו, מכיר בחוזקות וביכולות שלו לצד החולשות שהן חלק מטבעו. נוסף על כך, כל משתתף מקבל כלים חשובים ומעשיים אשר יכולים לעזור לו להתקדם באופן עצמאי. בוגרים אחדים אינם אוהבים לשמור את ההצלחה לעצמם, ולכן הם משתלבים בעבודה כמאמנים בעצמם ומובילים גם את חבריהם לחיים טובים יותר.

לומדים בשיטת NLP

קורס nlp קואצ'ינג הוא קורס המבוסס על שיטה שפותחה על ידי שני חוקרים – מתמטיקאי ובלשן. השיטה נועדה להשפיע על התנהגותו של האדם כדי לעורר בו שינוי. ראשי התיבות הם Neuro Linguistic Programming, או בעברית – ניתוב לשוני פיזיולוגי. כל אחד מההיבטים האלה נועד להשפיע על האדם:

  • – ההיבט הנוירולוגי הוא האופן שבו אנו קולטים את המידע שמסביבנו, והוא גם אחראי על החושים שלנו דוגמת שמיעה או ראייה. אנו כבני האדם נוהגים לקלוט את המידע שאליו אנו נחשפים בדרך סובייקטיבית.
  • – ההיבט הלשוני: אנו משתמשים רבות בשפה כדי להגיב על הגירויים השונים, והיא גם מבטאת את התגובה הנוירולוגית שלנו לסיטואציה מסוימת.
  • – ולא מדובר בתכנות של תוכנה, אלא במוחו של האדם. באמצעות שיטת ה-NLP ניתן להשפיע על מוחו של האדם ולגרום לו להתגבר על קשיים כמו אלרגיה או חרדה.

תראה לי את כתב היד שלך

אנו מבטאים את עצמנו רבות באמצעות הכתב. כן, גם בעידן המחשבים, אנחנו עדיין צריכים לכתוב מכתבים, לחתום על מסמכים או אפילו לכתוב גלויות ברכה חמות לקרובנו. על פי תורת הגרפולוגיה, יש קשר בין כתב היד של האדם לבין האישיות שלו. ניתן, אם כן, לחקור לעומק את הקשר הזה ולגלות את צפונותיו של האדם. במסגרת לימודי גרפולוגיה נלמדים נושאים רבים ומגוונים: אינטליגנציה, דרגות הקשחת שרירי הידיים במהלך הכתיבה, הקשר בין יונג לגרפולוגיה וכדומה. במהלך הלימודים, נערכים גם מבחני ציורים למשתתפים.

למי מתאימים הלימודים

לימודי קואצ'ינג או גרפולוגיה מתאימים לאנשים שאינם פוחדים להביט אל תוך עצמם ולגלות על עצמם דברים נסתרים. לימודים מיוחדים אלה מיועדים לאנשים שאינם מסוגלים לשבת בחיבוק ידיים, בידיעה שהם יכולים לשפר את חייהן ולקום בבוקר בהרגשה אחרת, משוחררת יותר. ולבסוף, הלימודים מתאימים לאנשים שאינם מעוניינים לבצע את השינוי המיוחל בעצמם בלבד, אלא להנהיג ולהוביל אחרים – לעזור להם למצוא את ייעודם בחיים.

היכן לומדים

יש צורך לבחור במוסד לימודים מקצועי ומיוחד כדי להתמקצע בתחום האימון. חשוב לברר פרטים על המוסד, לבדוק אם מדובר במקום מנוסה ומקצועי, ובמידת הצורך לאסוף המלצות מחברים שלמדו, או לקרוא תגובות של אנשים באתרי האינטרנט.

מדרגות האדם הוא מכון לימוד המציע קורסים במגוון תחומים: גרפולוגיה, NLP או אימון אישי. המכון מנוהל על ידי מאיר לחיאני, מטפל NLP, מומחה ל-ADHD ומאמן כושר אישי וקבוצתי בעצמו. לחיאני ומשפחתו משמשים מזה כ-23 שנה כמשפחה אומנת עבור שני בגירים ואינם מפסיקים לפעול למען אחרים. אז אם גם אתם מעוניינים להוביל את הדרך, כדאי לפנות למכון כבר עכשיו.