עו"ד בן גביר: "אוזלת יד לא מובנת"

בן גביר פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד ג'יבריל רג'וב, מבכירי הרשות הפלסטינית שהתעמת ליד מערת המכפלה עם חיילים

רעות הדר , ל' בשבט תשע"ח

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: הלל מאיר/TPS

עורך דין איתמר בן גביר, מראשי 'עוצמה יהודית', פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה ודרש ממנו לפתוח בחקירה נגד ג'יבריל רג'וב.

זאת בעקבות התיעוד בו נראה רג'וב, מבכירי הרשות הפלסטינית, מדבר בצורה אלימה סמוך למערת המכפלה כלפי חיילי מג"ב, מטיח בחייל שהוא "מטורף", ואומר לחיילת "תשתקי ולכי לעזאזל, חוצפנית, שבי בשקט".

במכתבו כתב עורך דין בן גביר, "מעבר לשפלות המוסרית אליה הגיעו שוטרי משמר הגבול ולא באשמתם כאשר לא הגיבו לדברי רג'וב (פרט לחצי משפט על 'התערבות משטרתית מוגברת'), הרי שברור לך שהדברים נעשו בניגוד לחוקי מדינת ישראל."

הוא מביא את הסעיפים המשפטיים הקובעים כי "מי שהחל לבצע הפרת השלום שיש בה כדי להטיל אימה על הציבור דינו מאסר של שנתיים" וכן שמי שמפריע לשוטר במילוי תפקידו "צפוי למאסר על עד שלוש שנים".

עו"ד בן גביר מוסיף במכתבו, "כפי שידוע לאדוני, לרג'וב אין כל חסינות המאפשרת לו לבצע עבירות פליליות כלפי חיילי צה"ל, שוטרי מג"ב ואזרחים ישראלים. לפי כללי המשפט הבינלאומי ופסיקה שהתגבשה במיוחד בשנים האחרונות במדינת ישראל עולות שאלות לא פשוטות בדבר המעמד של מה שמכונה 'הרשות הפלסטינית', אלא שבכל מקרה אין להשלים עם מצב שבו יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית עובר עבירות פליליות במדינת ישראל וקצינים שעומדים במקום מחליטים להבליג על כך".

את מכתבו ליועץ הוא חותם בקריאה לפתוח בחקירה משמעותית. "אני דורש שתיפתח חקירה במהלכה ייעצר רג'וב והוא יועמד לדין. כל תוצאה אחרת יש בה לא רק פגיעה בריבונות הישראלית, זילות חיילי צה"ל, פגיעה בכבוד ישראל, עידוד למעשה אלימות ורוח גבית לטרור - אלא הפרת חוק שמתרחשת בעיר חברון, סמוך למערת המכפלה, כאשר פעם אחר פעם הדגשתם את החשיבות של קיום שלטון החוק דווקא במקום זה".