פוענח רצח דניאל חייקין ז"ל

חייקין ז"ל נורה למוות כשניסה למנוע משודדים לגנוב קטנוע בפיצרייה בנשר. כתב אישום יוגש נגד שישה חשודים.

עדו בן פורת , א' באדר תשע"ח

דניאל חייקין
דניאל חייקין
צילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום כי משטרת ישראל פענחה את תיק הרצח של דניאל חייקין ז"ל בנשר. היום (שישי) יוגש כתב אישום חמור נגד שישה בני אדם המעורבים בתיק הרצח וביניהם חבר בארגון פשיעה.

השישה נעצרו לפני כחודשיים בתום חקירה של שנה וחצי, ומעצרם הוארך מעת לעת בבית המשפט בחיפה, בהתאם להתפתחות החקירה והראיות שנאספו נגדם.

מהחקירה עולה כי באחד באוגוסט 2016 נכנסו לפיצרייה בעיר נשר שני חשודים כשפניהם מוסתרות ובאיומי אקדח שדדו אלפי שקלים מבעל המקום. בעת יציאתם מבית העסק ניסו לגנוב קטנוע שחנה במקום במטרה להימלט באמצעותו.

דניאל חייקין ז"ל שעבד כשליח בפיצרייה ניסה למנוע את גניבת הקטנוע ולאחר מאבק נורה על ידם למוות, ואלה נמלטו רגלית מהמקום.

במשטרה חקרו את נסיבות הרצח כחלק ממכלול עבירות אחרות שקדמו לכך, עפ"י החשד, מצד המעורבים ושולחיהם. השוד היה חלק מתהליך ניסיון סחיטת דמי חסות בידי עבריינים והיה אמור להמחיש לבעל העסק את "הצורך בשמירה", לבל יקרו אירועי שוד בעתיד, אולם האירוע הסתיים ברצח הטראגי.

עו"ד יאנה יורין, המייצגת את משפחתו של דניאל חייקין ז''ל, הגיבה לפיענוח תיק הרצח והגשת כתבי האישום נגד המעורבים.

"אנו מברכים את המשטרה על פענוח הרצח והגשת כתב האישום. מדובר באירוע טראגי בו בחור צעיר בן 19 נרצח ללא שום סיבה, בדם קר. המשפחה המתינה זמן רב שהצדק יעשה, ונקווה שכך אכן יהיה", אמרה עו"ד יורין המייצגת את המשפחה במסגרת תכנית סיוע לנפגעי המתה במשרד המשפטים.