השרים אישרו:
יגדל מספר המבקרים במקומות הבילוי

כיום קיים תקן מחמיר לצפיפות במועדונים, מסעדות ובבתי הקפה בישראל. ביוזמת ח"כ מירב בן ארי יוגדלו מספר המבקרים ל- 0.7 מ"ר לנפש.

חזקי ברוך , ג' באדר תשע"ח

מירב בן ארי
מירב בן ארי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת חוק להגדלת מספר המבקרים הרשאים להיכנס למקום בילוי אותה יזמה ח"כ מירב בן ארי בתמיכתו והובלתו של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן.

מנוסח הצעת החוק עולה כי כיום קיים תקן מחמיר לצפיפות במועדונים, מסעדות ובבתי הקפה בישראל בהשוואה ליתר מדינות העולם. כך במדינות כמו לונדון, ניו-זילנד וסקוטלנד מקדם התפוסה עומד על 0.5 מ"ר לאדם בעוד בישראל המקדם עומד על מ"ר אחד לאדם, כלומר גובה של פי שניים.

במסגרת המהלך, קיימו השר ארדן וח"כ בן ארי פגישות עם גורמים בכירים במשטרה, בשירותי הכבאות ועם בעלי מקומות הבילוי. בנוסף, בשבוע שעבר, ערכו סיור לילי מקיף במועדונים במטרה לבחון את הבעיה בשטח ולאחר מכן, הסכימו על הגדלת מספר המבקרים ל- 0.7 מ"ר לנפש.

השר ארדן אמר ״בטיחות אש וביטחון המבלים הם מעל הכל. אך כקובע מדיניות עליי לוודא שהמועדונים והעסקים יוכלו לשרוד כלכלית תחת דרישות הבטיחות, וזה התהליך שהובלתי. בזכות חיזוק מערך הכבאות וההצלה הצלחנו להקל בדרישת הצפיפות בהמלצות כל גורמי המקצוע של המשרד לביטחון פנים".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) אמרה כי "הצעת החוק שיזמתי מגדירה מחדש את מספר האנשים אשר יכולים לשהות בו זמנית במקום בילוי בצורה ריאלית שמצד אחד, תשמור על כללי הבטיחות ובד בבד, תאפשר אכלוס רציונלי בהתאם למציאות בשטח.

''אני מודה לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, על התמיכה וקידום הנושא, לאחר פגישות עם הגורמים הרלוונטיים וסיור בשטח בו נחשפנו לבעייתיות במצב הנוכחי במטרה שהצעת החוק תביא לפתרונו", הוסיפה.