ארדן: להביא להפסקת מימון אסירי חמאס

השר ארדן בועידת הנשיאים: "ביקשתי להביא להצבעה בקבינט את הצעתי להפסיק לאפשר את תשלומי הרשות הפלשתינית למחבלי החמאס".

אלירן אהרון , ד' באדר תשע"ח

ארדן בוועידה. הבוקר
ארדן בוועידה. הבוקר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

וועידת הנשיאים השנתית של הארגונים היהודים האמריקאים מתכנסת היום (שני) במלון ענבל בירושלים במעמד השר לנושאים אסטרטגיים ולביטחון הפנים גלעד ארדן, שרים, ח"כים ואנשי ציבור.

השר ארדן קרא בנאומו לארה"ב להתערב בנעשה בסוריה. "אם ארה"ב לא תהיה שחקן משמעותי בעיצוב עתידה של סוריה, אחרים יעשו זאת. ותאמינו לי, הם לא ייבחרו באופן דמוקרטי וייצגו את העם הסורי", ציין ארדן. "המשטר האיראני יחליף את דעא"ש וינסה לעשות בסוריה את מה שהוא עשה בלבנון עם ארגון חיזבאללה".

ארדן הוסיף והתייחס לאיום האיראני בגבול הצפוני: "חשוב שארה"ב תבין שהמשטר האיראני וארגון חיזבאללה מחביאים את הטילים שלהם באזורים בלבנון ובסוריה בהם מתגוררים אזרחים, וכך בפועל האזרחים תומכים במערכה הצבאית כנגדנו, ואף ארגון חזבאללה שהוא חלק ממשלת לבנון, אנו רואים בה אחראית".

"לנו, אין רצון למלחמה, אבל נעשה את מה שצריך כדי להגן על אזרחנו ועל גבולנו, גם אם זה אומר לפגוע בתשתית דואליות", הדגיש ארדן.

בסיום נאומו הסביר ארדן את מאבקו להפסקת התשלום של הרשות הפלסטינית לאסירי חמאס: "ההנחייה שלי להפסיק את ביקורי המשפחות של מחבלי החמאס מעזה מיושמת כבר מספר חודשים בפועל. בימים האחרונים, ביקשתי להביא להצבעה בקבינט המדיני-ביטחוני את הפסקת המימון של הרש"פ לאסירי חמאס בבתי הכלא הישראלי. אנחנו חייבים להגביל את הזכויות של אסירי חמאס, כל עוד, ארגון חמאס מסרב להחזיר את החיילים והאזרחים הנעדרים שלנו, וכל עוד הוא נותן חסות לירי על תושבי הדרום".