"האיחוד הלאומי ממתין לבנט"

השר אורי אריאל קורא לשר בנט לשבת יחד ולסכם על הליכה משותפת בבחירות הבאות. "לא נסכים להמתין שוב לדקה התשעים".

בני טוקר , ד' באדר תשע"ח

אריאל ובנט
אריאל ובנט
צילום: הלל מאיר ואור אלכסנברג

שר החקלאות, אורי אריאל, מסביר לערוץ 7 מדוע בניגוד לעמדת שר החינוך, החליט לדחות את נסיעת משלחת השירות הלאומי לפולין.

"ראש הממשלה הפולני הוסיף חטא על פשע כשהישווה את השוטרים היהודים שהיו בגטו ועבדו תחת איומי אקדח, לפולנים שהסגירו יהודים. זה בלתי נסבל ואני אומר את זה גם מידע אישי, שכן אימי שרדה את המחנות", אמר אריאל.

הוא הוסיף כי "מה שקורה בפולין, עלול להוות דוגמא לכל אירופה ולהביא אותנו להכחשת שואה רבתי. ישראל לא יכולה להשלים עם זה".

"הייתה אמורה לצאת בפעם הראשונה משלחת של משרתי השירות הלאומי לפולין, והנחיתי לדחות את זה. צריך שיהיו מעבר לדיבורים שהם חשובים, גם מעשים", מבהיר השר.

הוא מציין כי לדעתי היה ראוי שגם שר החינוך בנט, יורה על דחיית נסיעת המשלחות לפולין. "אני הייתי נוהג אחרת, אבל אני לא יכול להגיד לשום שר מה לעשות. אני חושב שזה שווה בחינה מחודשת, לפחות להוריד חלק מהמשלחות. צריך לשדר פנימה וגם החוצה לעולם ולפולנים שאנחנו לא מקבלים את מה שעשתה פולין בתחום הכחשת השואה ואנחנו לא נשלים עם זה".

השר אריאל מקווה שגם המחלוקת עם הבית היהודי בכל הנוגע לאישור משחקי הכדורגל בשבת תיושב. "יש הרבה דברים משותפים ויש הרבה דברים במחלוקת, כמו הטיפול בדת ומדינה. בכל משפחה יש מחלוקות ולא תמיד יש הסכמות. צריך לדעת איך לגשר עליהם ואיך להגיע למכנה המשותף הגבוה ביותר".

"אי אפשר שמדינת ישראל תחתום על היתרים לחלל שבת בשביל כדורגל. אני לא חושב שהשר בנט בעד חילול שבת. בזמנו, בעניין אחר, אמר השר בנט תנו לחרדים לטפל בזה ויהיה בסדר. מסתבר שהחרדים נכשלים. הם נכשלו בעבודות הרכבת ונכשלו במרכולים בחוק גרוע ביותר", אומר השר אריאל.

הוא מותח ביקורת על השר נפתלי בנט שלא מצא לנכון עד לרגע זה לפתוח בשיחות לאיחוד בין שתי המפלגות. "לצערי הרב, למרות המאמץ שלנו לאחדות, למרות ההבטחות שיתקיימו שיחות, בפועל זה לא המצב לצערי. זה לא בגללי או בגלל האיחוד הלאומי כי צריך גם צד שני".

אריאל מצהיר כי מפלגתו לא תחכה לרגע האחרון. "אנחנו לא מוכנים לזה שמישהו יחזיק אותנו באיזה מין אי וודאות עד שתים עשרה בלילה של הגשת הרשימות - ואז נשב דחוף. אין לזה שום תוחלת ותועלת אלא אם מישהו מאוד רוצה לפגוע באיחוד הלאומי. אני לא מאמין שיש מישהו כזה, ואני חושב שיש הבנה שצריך מפלגה דתית לאומית משמעותית. הליכה ביחד טובה גם מצד ערך האחדות וגם מצד האלקטורט שזה יכול להביא".