תושבי נתיב האבות: דורשים מעשים

תושבי נתיב האבות וראש מועצת גוש עציון הקימו הבוקר מאהל מחאה בדרישה מהממשלה לקבל החלטות ולפעול בשטח לקראת ההרס הצפוי.

ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ח

תושבי נתיב האבות במאהל המחאה
תושבי נתיב האבות במאהל המחאה
צילום: מטה המאבק נתיב האבות

ראש מועצת גוש עציון ונציגי התושבים בנתיב האבות הקימו הבוקר (שני) מאהל מחאה מול משרד ראש הממשלה, לקראת ההרס הצפוי בשכונה בעוד כשבועיים.

בצהריים מסרו ראש המועצה והתושבים הצהרה לתקשורת, בה טענו כי לאחר כל החיבוקים וההזדהות, עד היום לא קיבלו כל תשובות בנוגע לעתידם ועתיד השכונה.

"אנחנו נמצאים פה 15 יום לפני הפינוי ולפני ההרס המיותר בנתיב האבות, ואם תשאלו אותי מה אנחנו יודעים 15 יום לפני האירוע הקשה הזה, אז אני אגיד לכם: לא קרה כלום. התושבים לא יודעים לאן הם הולכים, הם לא יודעים איפה הם ישנו בבלילה שאחרי הפינוי, מה קורה עם שאר הבתים בנתיב האבות, שום דבר לא קרה", אמר נאמן.

"אנחנו מאוד מקווים שממשלת ישראל תתעשת ותצא עם החלטות ברורות, שיאפשרו לנו לדעת מה קורה עם התושבים ומה קורה ביום שאחרי הפינוי. האם ממשלת ישראל מתכוונת לבנות או לעסוק בהרס, האם מתכוונים לבנות 350 יחידות דיור בנתיב האבות או למרוח אתנו", הוסיף נאמן.

נציג התושבים אמר, "אנחנו נמצאים שבועיים לפני ההרס, יומיים אחרי פורים 62 ילדים ימצאו את עצמם ללא קורת גג, אנחנו לא יודעים לאן הם עוברים, אנחנו לא יודעים לאן אנחנו עוברים, אנחנו לא יודעים שום דבר. אנחנו אחרי מאבק ארוך, הרבה ההבטחות והרבה סולידריות, אנחנו דורשים מעשים. לא יכול להיות שהגענו למצב הזה ואנחנו במקרה הטוב בדרך לאיזו מדרשה. אנחנו דורשים מהממשלה להתעשת, לאשר תב"ע ל-350 יחידות דיור, אנחנו דורשים לפתור את הדברים האלו עכשיו".